fbpx
Wednesday, July 15, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More

  te fundit

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  “UEFA ka kërkuar që Agim Ademi ta lirojë postin në FFK”

  1. Presidenti i Trepçës ’89, Abedin Zeka, thotë se vetë sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ia ka konfirmuar atij se UEFA i ka dërguar Federatës letër për t’ia kërkuar presidentit Agim Ademi largimin nga posti, ose ta zgjidhë problemin me dënimin me burg.

  Federata e Futbollit e Kosovës është përballur me kundërshtim të vazhdueshëm gjatë këtij sezoni. Vazhdimisht është kontestuar nëse presidenti Agim Ademi në vitin 2018 kishte marrë mandat katërvjeçar, deri më 2022, apo vetëm për ta vazhduar mandatin e presidentit të ndjerë Fadil Vokrri, dëri këtë vit.

  Ademit i është bërë presion edhe përmes një procesi gjyqësor në të cilin gjendet, ku është dënuar me nëntë muaj burgim për një çështje të vitit 2012 jashtë futbollit. Ademi e kishte apeluar këtë vendim në Gjykatën e Apelit, e cila megjithatë e kishte përkrahur vendimin e Gjykatës Themelore.

  BLEJ TANI

  Më vonë u bë e ditur se Ademi është urdhëruar të paraqitet në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë për ta kryer këtë dënim, përderisa e pret vendimin final nga Gjykata Supreme. Megjithatë, Ademi e apeloi edhe këtë vendim dhe atij iu shty ekzekutimi i dënimit për tre muaj, shkaku i gjendjes shëndetësore.

  Për shkak të këtij dënimi, tashmë ka filluar të përflitet për organizimin e zgjedhjeve për një president të ri në Federatën e Futbollit të Kosovës dhe presidenti i Trepçës ’89, Zeka, thotë se për këtë gjë ka dërguar letër edhe UEFA.

  “Unë e kam pyetur vetë Agim Ademin kur erdhi në Mitrovicë. I thashë: “Çka i ki punët me gjyqin? E ke atë veprën dhe neni jonë e thotë qartë që njeri i cili ka aktakuzë nuk mund të mbajë pozitë”, ka thënë Zeka në “Favorit” në T7.

  “Edhe vetë Salihu na ka thënë neve. Na ka thënë që po, UEFA na ka thënë gojarisht që Ademi duhet ta kryejë atë punë, ose kështu nuk shkon. Sepse unë i thashë që iu ka ardhur me dekret që ai duhet ta lirojë postin, ai tha që me dekret nuk na ka ardhur, por na kanë thënë gojarisht”.

  Latest Posts

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  mos i humb

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  Ballkani dënon ndërhyrjen brutale të policisë ndaj trajnerit dhe lojtarëve të Prishtinës

  Ballkani ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  Trepça ‘89: Kjo që ndodhi sot nuk ka të bëjë me futboll

  Trepça ’89 ka reaguar pas ndeshjes së sotme kontraverse mes Gjilanit dhe Prishtinës, duke thënë se kjo që ka ndodhur sot nuk ka të...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.