fbpx
Wednesday, July 15, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More

  Netflix dhe YouTube po ngadalësohen në Evropë për të mos ndalur internetin

  Netflix dhe YouTube do të zvogëlojnë cilësinë e transmetimit në Evropë për të paktën muajin tjetër për të parandaluar shembjen e internetit...

  Sony përcakton çmimet për (shumicën) e TV-ve të tij të fundit LED 4K

  Mund të shpenzoni diku nga 700 deri në 5,000 dollarë për pajisjet televizive Android të Sony.Ju nuk duhet...

  Samsung me telefon të ri Galaxy Z Flip

  Samsung nuk harxhoi asnjë herë duke zbuluar telefonin e tij të fundit të palosshëm Galaxy Z Flip gjatë ngjarjes Unpacked të kompanisë...

  Koronavirusi: BBC me video që tregon se si duhet ta pastroni celularin tuaj

  Përderisa numri i të prekurve me coronavirus vazhdon të rritet në botë, organizata dhe ekspertë të ndryshëm vazhdojnë të japin këshilla se...

  Most Popular

  Ekspertët amerikanë janë duke prodhuar një maskë me ‘sensorë’ – e cila mund ta ‘identifikojë’ coronavirusin

  Maskat e fytyrës me “ndriçim fluoreshentë” për identifikimin e coronavirusit, janë duke u zhvilluar dhe mund të ndihmojnë në ngadalësimin e përhapjes së virusit.Sipas...

  Instagram mundëson të rikthen fotografitë e postuara deri para pesë vitesh

  Në këtë platformë për shpërndarjen e fotografive, mund të kërkohet opsioni “On This Day”, që mundëson në rikthimin e fotografive, që janë postuar pikërisht...

  Shefi i Twitter do të dhurojë një të katërtën e pasurisë së tij për luftën e koronavirusit

  Jack Dorsey, shefi ekzekutiv i Twitter, është zotuar të dhurojë 1 miliard dollarë (800 milion euro) për të financuar studimin e koronavirusit për të...

  Amazon paralajmëron se mund të pezullojë aktivitetet në Francë pas vendimit të gjykatës

  Amazon thotë se mund të pezullojë të gjithë veprimtarinë e saj të shpërndarjes në Francë pasi një gjykatë vendosi të martën se duhej të...

  YouTube kufizon lajmet e rreme se koronavirusi shkaktohet nga rrjeti 5G

  YouTube dhe platformat e tjera të mediave sociale janë duke ndërmarrë hapa për të kufizuar përhapjen e teorive të komplotit që lidhin rrejshëm rrjetet...

  Regjistrimet e videove personale të “zoom”, janë gjetur të pasigurta në internet

  Një ekspert i privatësisë zbuloi se mijëra video personale të Zoom – që përmbajnë informacion financiar të ndërmarrjes, seanca terapie, klasa të fëmijëve në...

  Tani, biseda në Instagram edhe në kompjuter

  Instagram po e bën edhe më të lehtë për të dërguar mesazhe direkte.Kompania ka konfirmuar të premten se tani do të mund të bëni...

  TCL do të hyjë në territorin e smartfonëve me tri modele që kushtojnë rreth 400 euro

  Më në fund, TCL ka bërë të ditura disa prej detajeve të smartfonëve TCL 10 5G, TCL 10L dhe TCL 10 Pro.Kompania kineze e...

  Shenjat që tregojnë se telefoni juaj po përgjohet

  Sot thuajse të gjithë përdorim telefonat e mençur, të cilët kanë sjellur ndryshim të madhë në mënyrën e jetesës.

  MOS I HUMB

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.

  MOBILE

  internet

  media sociale

  TE FUNDIT

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

  Një 64 vjeçar nga Gjilani ka vdekur nga koronavirusi gjatë ditës së sotme.Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri përmes...

  Irani thotë se e ka ekzekutuar agjentin e dënuar për bashkëpunim me CIA-n

  Autoritetet e drejtësisë në Iran kanë thënë se e kanë ekzekutuar një ish-punëtor të Ministrisë së Mbrojtjes, i cili është shpallur fajtor për shitjen...

  Miratohet Programi Kombëtar për Zbatimin e MSA-së deri në vitin 2024, kostoja mbi 11 milionë euro

  Ekzekutivi ka marrë vendim që të aprovojë Programin Kombëtar për Zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit 2020-2024.Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka thënë se ky është dokument...

  Zemaj nënshkruan udhëzimin administrativ për licencimin e laboratorëve privatë për testime

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka nënshkruar udhëzimin administrativ për të licencuar laboratorët privatë për testimet me COVID-19.Zemaj gjatë seancës plenare që po mbahet...

  Ish-prokurori serb për krime lufte: Ne i siguruam dëshmitë kundër Hashim Thaçit dhe i dorëzuam Hagës

  Ish-kryeprokurori serb i krimeve të luftës, Vladimir Vukçeviq, ka thënë se derisa po kontrollonte dyshimet me trafikim të organeve nga luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare...

  Osmani: Mobiliet, telefonat e rinj e veturat e blinduara presin, duhet maska falas për qytetarët

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se propozimi i saj për shpërndarjen e maskave falas shumëpërdorimëshe për qytetarët është bërë për...

  Krasniqi: Maskat duhet të jenë obligative, por s’ka bazë ligjore për t’i dënuar qytetarët

  Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se maskat duhet të jenë obligative, por se aktualisht nuk ka bazë...

  Miratohet rishqyrtimi i buxhetit të Kosovës

  Më 67 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë miratuar në parim Projektligjin 07/L-014 për Rishikimin e...