fbpx
Thursday, July 16, 2020

Goditet rëndë FFK-ja, UEFA kërkon nga Agim Ademi që të jap dorëheqje

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka pranuar një letër nga organi më i lartë i futbollit europian UEFA, ku është kërkuar që presidenti...
More

  Labi nuk i ndal ndihmat për nevojtarët, kësaj here i’u del në krah preshevarëve!

  Këngëtari i njohur i estradës kosovare dhe ish-deputeti nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri, po vazhdon misionin e tij për ti dalë në ndihmë...

  Çfarë po planifikon të bëjë me karrierën Dua Lipa?

  Dua Lipa ka aplikuar që të regjistrojë emrin e saj si markë.Këngëtarja 24-vjeçare raportohet se ka paraqitur dokumente për të regjistruar emrin e saj...

  Edona Llalloshi flet pas reagimeve të kolegëve për dasmat

  Çështja e dasmave apo ndalimi i tyre për shkak të pandemisë së COVID-19 kohëve të fundit ka ngjallur debat të madh tek njerëzit, e...

  Aktori shqiptar e përzë në 2 të natës të dashurën nga shtëpia

  Albano Bogdo ka rrëfyer disa detaje private nga jeta e tij në një intervistë për emisionin ‘Glamour Zone’ në RTV ORA.Aktori i njohur i...

  Most Popular

  “Baby thirrëm Miss”, kështu e paralajmëron këngën e re Ronela Hajati

  Hite e këngë te shumta janë paralajmëruar nga estrada shqiptare këto ditët e fundit, të cilët janë duke u bërë gati për sezonin veror.Ani...

  “Baby thirrëm Miss”, kështu e paralajmëron këngën e re Ronela Hajati

  Hite e këngë te shumta janë paralajmëruar nga estrada shqiptare këto ditët e fundit, të cilët janë duke u bërë gati për sezonin veror.Ani...

  Rikthehet rasti i Loredanës, reperja merret në pyetje nga prokurori publik në Zvicër

  Reperja kosovare, Loredana Zefi është rikthyer bashkë me temën e skandalit që bëri bujë të madhe vitin e kaluar. Ajo dje është marrë në...

  Loredana rrezikon deportimin në Kosovë

  Reperja Loredana aktualisht është në kulmin e karrierës së saj.Me albumin e saj të ardhshëm, të cilin aktualisht ajo po e shkruan në bashkëpunim...

  E dashura e Ledrit e pranon se ka bërë ndërhyrje kirurgjike në këtë pjesë të trupit

  Tashmë ka një kohë që çifti e kanë bërë publike lidhjen e tyre.Ledri Vula e Sara Hoxha po arrijnë të marrin vëmendjen me anë...

  Gjërat po bëhen serioze, Loredana me familjarët e Zunës

  Loredana duket se me çdo ditë që po kalon po e konsolidon raportin me Zunën.https://www.instagram.com/p/B-FstKalJzf/?utm_source=ig_embedTashmë, lidhja e tyre, ka marrë edhe trajtë familjare.Reperja e...

  Bes Kallaku ‘çmendet’ në karantinë!

  Të izoluar prej dy muajsh, edhe vipat në Shqipëri kanë ndarë momentet e tyre të kohës që kalojnë në karantinë. Por aktori i humorit,...

  Në vend të maskës, Mimoza Shkodra vë çelës në gojë

  Mimoza Shkodra ka vite që ka dëshmuar veten si këngëtare.Muzika e saj është e veçantë, ndaj edhe publiku e do dhe dallon prej kënëgtareve...

  Robert Berisha publikon foto të para 10 vitesh

  Shumë vite më parë ai nisi karrierën si muzikant, ndërsa tani është kthyer edhe në një këngëtarë të suksesshëm.Bëhet fjalë për Robert Berisha e...

  MOS I HUMB

  Krasniqi: Maskat duhet të jenë obligative, por s’ka bazë ligjore për t’i dënuar qytetarët

  Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se maskat duhet të jenë obligative, por se aktualisht nuk ka bazë...

  Miratohet rishqyrtimi i buxhetit të Kosovës

  Më 67 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë miratuar në parim Projektligjin 07/L-014 për Rishikimin e...

  Deputetja e AAK’së infektohet me koronavirus

  Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, Albena Reshitaj ka rezultuar pozitive në testin për COVID 19, raporton Gazeta Express.Lajmin e ka bërë të ditur Reshitaj...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.

  muzike

  yjet

  tv/film

  TE FUNDIT

  132 raste të reja me koronavirus

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 132 raste të reja me koronavirus prej 486 mostrave sa janë testua. Përveç...

  Një i ri nga Deçani vdes tragjikisht në vend të punës

  Një i ri nga Deçani ka ndërruar jetë tragjikisht në vend të punës, raporton Gazeta Express.Lajmin e ka bërë të ditur në Facebook kreu...

  Koci: Thaçi është dashur të jetë më transparent rreth procesit të intervistimit

  Avokati Arianit Koci ka thënë se intervistimi për disa ditë me radhë i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, nga Gjykata Speciale në Hagë është...

  Nga sot në Prishtinë nisin testimet serologjike për COVID-19

  Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi, ka thënë se nga nesër në kryeqytet do të nisë kryerja e testeve serologjike (analizë e gjakut)...

  Tre pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës janë në gjendje të rëndë

  Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po trajtohen 64 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit nga ky spital, nga 64 pacientët, 57 janë të...

  Pas rreth 20 muajsh “ngrirje”, sot rinis dialogu Kosovë – Serbi

  Vazhdimi i dialogut në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është paraparë të fillojë sot nga ora...

  Pacienti me koronavirus nga spitali: S’kam besuar në këtë virus, qenka armik i fshehtë

  Një nga tetë pacientët e prekur me koronavirus, i shtrirë në Spitalin Rajonal të Vushtrrisë, ka thënë se personalisht nuk ka besuar se ky...

  Përveç virusit, IKSHPK’ja ka edhe një apel tek qytetarët

  Instituti Kombëtar ka njoftuar se po përcjell me vëmendje situatën epidemiologjike në komunat endemike me ethe hemorragjike Krime-Kongo dhe po teston çdo mostër të...

  A është në gjendje gatishmërie FSK nëse shpallet Gjendja e Jashtëzakonshme?

  FSK është e gatshme që të nisë së ushtruari funksionin e saj në rast të shpalljes së Gjendjes së Jashtëzakonshme.Në një fazë të tillë...

  Humb jetën një kosovare në plazhin e Shëngjinit

  Një grua është mbytur në plazhin e Shëngjinit pasditen e sotme. Viktima është një 71-vjeçare nga Podujeva e Kosovës.“Më datë 15.07.2020, në Shëngjin, Lezhë...

  Përfundon intervistimi treditor i Thaçit në Hagë, do të vazhdojë nesër sërish

  Ka përfunduar intervistimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për ditën e tretë radhazi nga prokurorët e Dhomave të Specializuara në kuadër të Speciales.Edhe...

  Edhe dy të vdekur nga COVID-19 në Kosovë, shkon në 114 numri i viktimave

  Dy persona nga Ferizaj, kanë vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus pasditen e sotme.Lajmin për Express e ka konfirmuar drejtori i Shëndetësisë në...