fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More

  Përfundon sezoni 2019/20 në Superligë, kjo është tabela përfundimtare

  Dje (e diel) janë zhvilluar ndeshjet e fundit në Superligën e Kosovës në futboll për sezonin 2019/20.Drita e mbylli sezonin si kampione me 68...

  VIDEO: Momenti kur Armend Dallku e pëson nga sprej lotsjellës i hedhur nga një polic

  Në ndeshjen e vlefshme për javën e 29’të në Superligën e Kosovës, Prishtina sot humbi në udhëtim te Gjilani me rezultatin 2-1.Pas ndeshjes kishte...

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Goditet rëndë FFK-ja, UEFA kërkon nga Agim Ademi që të jap dorëheqje

  Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka pranuar një letër nga organi më i lartë i futbollit europian UEFA, ku është kërkuar që presidenti...

  Most Popular

  Rënia e ruses Maria Sharapova

  Për të tretin radhë radhazi, Maria Sharapova ka rënë në një humbje të raundit të parë. Tani bëhen pyetje serioze për të...

  Atalanta nënshtron Interin në “Meazza”, Handanovic shpëton ekipin duke pritur penallti në fund

  Inter dhe Atalanta kanë ndarë pikët duke barazuar 1:1 në ‘San Siro’ në sfidën derbi të xhiros së 19-të të Serie A.

  Lautaro shënon gol të bukur për Interin

  Interi ka kaluar në epërsi ndaj Atalanta-s që në minutën e 5 të ndeshjesGoli erdhi pas një bashkëpunimi...

  Tottenham e konfirmon: Kaq muaj do të mungon sulmuesi më i mirë i ekipit, Harry Kane

  Tottenham ka marr një goditje të madhe nga stafi mjekësor i kësaj skuadre.Në një njoftim zyrtar që ka...

  Mourinho i acaruar me veprimin e Rudigerit që i kushtoi Sonit me karton të kuq

  Jose Mourinho është deklaruar pas humbjes 2-0 që pësoi Tottenham Hotspuri në shtëpi nga Chelsea.Trajneri portugez ka thënë...

  Lampard më i zoti se Mourinho, Chelsea e mposhti Tottenhamin

  Chelsea ka arritur të fitojë me rezultat 2-0 ndeshjen e tyre në udhëtim te Tottenham Hotspur në kuadër të javës së 18-të...

  Floyd Mayweather – Khabib Nurmagomedov, stafi i Khabib me një kërkesë nëse arrihet marrëveshja

  Tifozët e shumtë të boksit kanë shijuar sfida të forta në vitet e fundit dhe një ndër to ishte ajo mes Floyd...

  McGregori ia humb 1 milion dollarë Dan Bilzerianit për 40 sekonda

  Mbrëmë u zhvillua meçi ndërmjet Connor McGregor dhe Donald Cerrone në UFC.Irlandezi fitoi brenda 40 sekondave, duke bërë...

  Mayweather paralajmëron përballjen me McGregorin dhe Nurmagomedovin brenda këtij viti

  Boksieri amerikan, Floyd Mayweather u shfaq befasisht në rrjetet sociale duke njoftuar se do të ketë përballje të dytë me Conor McGregor...

  MOS I HUMB

  Ahmeti: UEFA mund të ndërmarr veprime ndëshkuese ndaj FFK-së për shkak të Agim Ademit

  Zëvendëssekretari i FFK-së, Arianit Ahmeti në një intervistë për Indeksonline ka paralajmëruar se UEFA mund të marrë veprime kundër FFK-së për shkak të kryetarit...

  “UEFA ka kërkuar që Agim Ademi ta lirojë postin në FFK”

  Presidenti i Trepçës ’89, Abedin Zeka, thotë se vetë sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ia ka konfirmuar atij se...

  Të përkledhurit e FFK-së, treshja e gjyqtarëve që gabuan rëndë delegohen në dy ndeshje kryesore

  Referimi në futbollin kosovar është rikthyer “thembër e akilit”, pasi u mendua që gjërat u përmirsuan një vit më herët.Krahasuar me gabimet që ishin...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.

  BARCELONA

  Bayern Munich

  JUVENTUS