fbpx
Wednesday, July 15, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More

  te fundit

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  Presidenti i Trepçës ’89: Po dëmtohemi shkaku i mospajtimeve me Agim Ademin

  Presidenti i Trepçës ’89, Abedin Zeka, thotë se skuadra e tij është dëmtuar nga gjyqtarët në tri nga katër ndeshjet e fundit, ndërsa tha se këto dëmtime nuk kanë arsye tjetër për të ndodhur përveç shkaku i përplasjeve të tij me kryesinë e Federatën e Futbollit të Kosovës.

  Trepça ’89 u ndal me barazim 1:1 kundër Flamurtarit këtë mesjavë, rezultat ky që i la mitrovicasit në zonën e rrezikut për rënie nga liga, vetëm tre vjet pasi ishin shpallur kampionë të Kosovës.

  BLEJ TANI

  Pas ndeshjes, klubi hodhi akuza drejt gjyqtarëve të ndeshjes, duke thënë se ata ishin dërguar në atë ndeshje me qëllim për t’ia humbur ndeshjen Trepçës ’89, dhe duke pretenduar se iu mohuan padrejtësisht një gol, një penallti dhe iu ndërpre një aksion i pastër për gol.

  Kjo nuk është hera e parë që Trepça ’89 ka reaguar, pasi që në tri nga katër xhirot e fundit mitrovicasit janë ankuar për incidente të tilla kontroverse.

  Presidenti i klubit, Zeka, është i bindur se klubi i tij i ka humbur pesë pikë në ndeshjet pas pandemisë vetëm shkaku i mosmarrëveshjeve me Agim Ademi – pasi që Trepça ’89 ka qenë ndër klubet më të zëshme në kundërshtimet ndaj FFK-së dhe kryetarit aktual të saj.

  I pyetur në “Favorit” se a po i hakmerret Ademi dhe FFK-ja në këtë mënyrë Trepçës ’89, Zeka tha: “Po, nuk e di çfarë tjetër mund të ketë”.

  “Është pikërisht kjo [kundërshtimi ndaj Agim Ademit]. Por, unë prapë them, Trepça ’89 do të ekzistojë pa Agim Ademin e me Agim Ademin, pa Eroll Salihun e me Eroll Salihun. Unë i kam përcjellë pesë presidentë të Federatës dhe do ta përcjell edhe të gjashtin”.

  Latest Posts

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  mos i humb

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  Ballkani dënon ndërhyrjen brutale të policisë ndaj trajnerit dhe lojtarëve të Prishtinës

  Ballkani ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  Trepça ‘89: Kjo që ndodhi sot nuk ka të bëjë me futboll

  Trepça ’89 ka reaguar pas ndeshjes së sotme kontraverse mes Gjilanit dhe Prishtinës, duke thënë se kjo që ka ndodhur sot nuk ka të...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.