fbpx
Saturday, August 8, 2020

Gruaja nga Prizreni raporton se i është zhdukur burri që nga 8 korriku

Një grua nga Prizreni ka raportuar në Polici se i është zhdukur bashkëshorti që nga data 8 korrik.Deri tash, nuk dihet asgjë për vendodhjen...
More

  te fundit

  Vuçiq thotë se është befasuar shumë nga deklarata e Avdullah Hotit

  Aleksander Vuçiq ka mbajtur sot një konferencë për media në Serbi. Kryeministri serb ka thënë se është befasuar shumë nga një deklaratë e Avdullah...

  Trump vazhdon ta promovojë pseudo-shkencën edhe kur vendi po kalon në periudhën më të keqe nga virusi

  Në ditën kur ShBA kaloi një moment tjetër tragjik, me 150.000 vdekje nga koronanvirusi, u dëshmua dhe u bë e qartë edhe një herë...

  Tërnava: Nuk falet namazi i Bajramit, pezullohen të gjitha ritet për 10 ditë

  Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka njoftuar se nesër nuk do të falet Namazi i Bajramit të Vogël nëpër xhamitë e Kosovës.Tërnava pas mesazhit...

  Latifi: LKÇK dhe LPK kishin të përbashkët luftën e armatosur, por dallonin në metodologji

  Ish drejtuesi i Lëvizjes Kombëtare për Çlirimin e Kosovës (LKÇK), Smajl Latifi ka folur për aktivitetet e kësaj organizate gjatë viteve 1992 dhe 1993.Latifi...

  Pesë raste të sulmeve ndaj femrave brenda 24 orëve

  Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës brenda 24 orëve janë raportuar pesë raste të sulmeve ndaj femrave.

  Rastet e dhunës ndaj femrave kanë ndodhur në Prishtinë, Fushë Kosovë, Pejë, Vushtrri, Mitrovicë.

  BLEJ TANI

  Lexoni të plotë raportin e Policisë lidhur me rastet e sulmit ndaj femrave:

  Prishtinë, 24.07.2020-18:00. Më 26.07.2020 viktima femër kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa, i dyshuari është arrestuar dhe me vendim te prokurorit dërgohet ne mbajtje.

  Rr “Dardania”, Fushë Kosovë 26.07.2020-13:07. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje . 

  Pejë, 26.07.2020-19:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit ka sulmuar fizikisht kunatën e tij viktimën femër shqiptare, shtetase e Shqipërisë. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

  Vushtrri 25.07.2020 – 21:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka goditur viktimën femër K-Shqiptare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

  Rr. “Ulqini” Mitrovicë Jugu 26.07.20020-14:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull rom shtetas i huaj, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë fizike dhe e ka mbajtur pa vullnetin e saj viktimën shtetase e huaj. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Lidhur me rastin janë njoftuar edhe Ambasadat përkatëse.

  Latest Posts

  Vuçiq thotë se është befasuar shumë nga deklarata e Avdullah Hotit

  Aleksander Vuçiq ka mbajtur sot një konferencë për media në Serbi. Kryeministri serb ka thënë se është befasuar shumë nga një deklaratë e Avdullah...

  Trump vazhdon ta promovojë pseudo-shkencën edhe kur vendi po kalon në periudhën më të keqe nga virusi

  Në ditën kur ShBA kaloi një moment tjetër tragjik, me 150.000 vdekje nga koronanvirusi, u dëshmua dhe u bë e qartë edhe një herë...

  Tërnava: Nuk falet namazi i Bajramit, pezullohen të gjitha ritet për 10 ditë

  Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka njoftuar se nesër nuk do të falet Namazi i Bajramit të Vogël nëpër xhamitë e Kosovës.Tërnava pas mesazhit...

  Latifi: LKÇK dhe LPK kishin të përbashkët luftën e armatosur, por dallonin në metodologji

  Ish drejtuesi i Lëvizjes Kombëtare për Çlirimin e Kosovës (LKÇK), Smajl Latifi ka folur për aktivitetet e kësaj organizate gjatë viteve 1992 dhe 1993.Latifi...

  mos i humb

  Eskalojnë tensionet, Azerbajxhani kërcënon Armeninë me sulm ndaj reaktorit bërthamor

  Azerbajxhani i ka rritur në masë dramatike tensionet në konfliktin me Armeninë pas kërcënimit të qartë për bombardim të reaktorit bërthamor, që do të...

  Rusia: S’kemi nevojë të vjedhim, kemi marrëveshje me Oksfordin për vaksinën kundër Covid-19

  Rusia ka mohuar se ka kryer sulm kibernetik ndaj Universitetit të Oksfordit, por ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshje me këtë institucion dhe kompaninë...

  Familjarët obligohen t’i furnizojnë me barna të prekurit me COVID-19 shkaku i mungesave në QKUK

  Familjarët e personave pozitivë me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi, të cilët janë të shtrirë në klinikat brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës,...

  Ministri i Drejtësisë fton deputetët ta votojnë ligjin e që i hap rrugë martesave mes gjinive të njëjta

  Gjykimi në mungesë për krime lufte të kryera nga forcat serbe në Kosovë, bazuar në Kodin aktual të Procedurës Penale po shihet gati i...

  Trumpi zotohet se nuk do t’i urdhërojë amerikanët që të bartin maska

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është zotuar se nuk do t’i urdhërojë amerikanët që të përdorin maska për parandalimin e përhapjes së...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.