fbpx
Saturday, July 4, 2020

​Haradinaj i bindur se nën kryesimin e Gjermanisë, do të ndodhë liberalizimi i vizave

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania.Ish-kryeministri Haradinaj shpreson se nën kryesimin e...
More

  PDK pjesë e Qeverisë së re? Flet juristi i njohur, ky është parashikimi i tij

  Raportohet se Partia Demokratike e Kosovës së shpejti pritet të bëhet pjesë e qeverisë së Kosovës, ndërsa marrëveshja me LDK-AAK-Nisma është fare pranë finalizimit.Për...

  Gjuha kërcënuese e Kocit, kryeministri Hoti i ka disa fjalë

  Kryeministri i vendit Avdullah Hoti përmes një postimi në Twitter ka reaguar në lidhje me deklaratën e ish-zëvendësministrit të PDK-së, Gani Koci, i cili...

  Pamje të reja brenda Spitalit Infektiv në Shqipëri, ku janë shtruar të sëmurët me koronavirus

  Dalin pamje të reja nga Spitali Infektiv në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza” në Tiranë që prej marsit është spitali Covid1.Në imazhe shihen disa...

  Shkon në 54 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

  Tri vdekje të reja janë regjistruar në raportin e ri të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për ditën e mërkurë. Me tri rastet e...

  TE FUNDIT

  Ekskluzive: PDK pritet t’i bashkohet qeverisë Hoti

  Partia Demokratike e Kosovës së shpejti pritet të bëhet pjesë e qeverisë së Kosovës .Burime të Gazetës Infokus bëjnë me dije se tashmë marrëveshja...

  Presidenti Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza, krime nuk kam kryer

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të japë dorëheqje nga pozita e tij në momentin që aktakuza nga Gjykata Speciale do...

  A po përgatitet Isa Mustafa për tu bërë president?

  Aktakuza nga Haga kundër presidentit aktual Hashim Thaçi, duket sa ka shtuar apetitet e Isa Mustafës për të marrë postin e presidentit. Krejt kjo,...

  A mbante Rama sot jelek anti-plumb?

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka vizituar sot Kosovën dhe në këtë vizitë mediat kanë raportuar se dyshohet të ketë pasur veshur edhe...

  “Lufta e pastër” e “shokut” Thaçi, gazeta gjermane zbulon prapaskenat e aktakuzës ndaj presidentit

  Triumf diplomatik për Brukselin Michael Martens, korrespondent për vendet e Evropës Juglindore me qendër në Vjenë dhe Thomas Gutschker, korrespondent politik për Bashkimin Evropian,...

  Djali i Enver Hoxhës i shkruan letër Edi Ramës

  Pas prishjes së banesës së Nexhmije Hoxhës për shkak se aty kalon Unaza e Re, djali i Enver Hoxhës dhe Nexhmijes i ka dërguar...

  A po përgatitet Isa Mustafa për tu bërë president?

  Aktakuza nga Haga kundër presidentit aktual Hashim Thaçi, duket sa ka shtuar apetitet e Isa Mustafës për të marrë postin e presidentit. Krejt kjo,...

  Nënshkruhet marrëveshja e kredisë me Bankën Botërore, në vlerë të 46 milionë eurove

  Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka nënshkruar sot Marrëveshjen e Kredisë me Bankën Botërore përmes Asociacionit Zhvillimor Ndërkombëtar, në vlerë prej 46 milionë euro...

  Thaçi dhe Veseli do të shtrojnë darkë për Ramën rreth orës 20:00

  Presidenca e Kosovës ka njoftuar dje se kreu i saj, Hashim Thaçi do të mbajë një adresim publik sonte në orën 20:00.Por 15 minuta...

  ​Irani, urdhër arrest për Trumpin

  Irani ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin amerikan Donald Trump dhe 30 persona të tjerë me dyshimin se janë përfshirë në sulmin ndaj...

  Reagon djali i Adem Demaçit pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja për Thaçin dhe Veselin

  Shqiptar Demaçi, djali i veprimtarit Adem Demaçi, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të...

  Thaçi nuk do të dorëhiqet

  Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje.Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e...