fbpx
Sunday, July 5, 2020

​Haradinaj i bindur se nën kryesimin e Gjermanisë, do të ndodhë liberalizimi i vizave

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania.Ish-kryeministri Haradinaj shpreson se nën kryesimin e...
More

  PDK pjesë e Qeverisë së re? Flet juristi i njohur, ky është parashikimi i tij

  Raportohet se Partia Demokratike e Kosovës së shpejti pritet të bëhet pjesë e qeverisë së Kosovës, ndërsa marrëveshja me LDK-AAK-Nisma është fare pranë finalizimit.Për...

  Gjuha kërcënuese e Kocit, kryeministri Hoti i ka disa fjalë

  Kryeministri i vendit Avdullah Hoti përmes një postimi në Twitter ka reaguar në lidhje me deklaratën e ish-zëvendësministrit të PDK-së, Gani Koci, i cili...

  Pamje të reja brenda Spitalit Infektiv në Shqipëri, ku janë shtruar të sëmurët me koronavirus

  Dalin pamje të reja nga Spitali Infektiv në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza” në Tiranë që prej marsit është spitali Covid1.Në imazhe shihen disa...

  Shkon në 54 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

  Tri vdekje të reja janë regjistruar në raportin e ri të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për ditën e mërkurë. Me tri rastet e...

  TE FUNDIT

  Një moskoordinim mes BE-së dhe SHBA-së, mund të ndikojë në marrëveshjen finale Kosovë-Serbi?

  Një takim më 27 qershor ishte paraparë në Uashington ndërmjet palës së Kosovës dhe asaj të Serbisë, të iniciuar nga diplomati amerikan, Richard Grenell....

  Tomë Gashi: Shpallja e pavlefshme e ligjit për paga në sektorin publik i pritshëm

  Gjykata Kushtetuese e Kosovës ditë më parë shpalli të pavlefshëm Ligjin për Pagat në Sektorin Publik.Në vendimin e saj, Gjykata Kushtetuese ka kritikuar Kuvendin...

  Haradinaj-Stublla: Hapja e Ambasadës së Japonisë në Kosovë është një hap i madh

  Përkrahja e Japonisë ndër vite e ka shndërruar urën e miqësisë në partneritet konstruktiv në mes të Japonisë dhe Kosovës, tha të premten Ministrja...

  Judah: Aktakuza për Thaçin u bë publike për të ndryshuar rrjedhën e ngjarjeve

  Analisti politik, Tim Judah, njëherësh autor i 3 librave për Ballkanin thotë se për aktakuzat ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi punohej prej 20...

  Qytetari nga Prishtina thotë se është infektuar për herë të dytë me coronavirus

  Qytetari nga Prishtina, Petrit Bylykbashi thotë se është infektuar për të dytën herë me coronavirus.Këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij...

  Presidenti i Trepçës 89 reagon pasi dënimit: Duhet të përjashtohet Agim Ademi për ta dëshmuar që jeni komision i pavarur dhe profesional

  Komisioni Disiplinor e ka dënuar presidentin e Trepçës 89, Abedin Zeka me katër ndeshje ndalesë në kryrjen e funksioneve zyrtare në klub lidhur me...

  Komisioni Disiplinor e dënon rëndë presidentin e Trepçës 89, Abedin Zeka

  Presidenti i Trepçës 89, Abedin Zeka nuk do të mund ta përkrah në stadium ekipin e tij në katër ndeshjet e ardhshme.Kjo pasi Komisioni...

  Shkon në 54 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

  Tri vdekje të reja janë regjistruar në raportin e ri të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për ditën e mërkurë. Me tri rastet e...

  Viola von Cramon shpreson në arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi në vjeshtë

  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se shpreson që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të finalizohet me një marrëveshje...

  Reagon PDK: Jemi parti opozitare, nuk e kemi diskutuar hyrjen në Qeveri

  Ditëve të fundit është komentuar në media se Partia Demokratike e Kosovës mund të bëhet pjesë e koalicionit qeverisës dhe pjesë e qeverisë Hoti.Mirëpo,...

  Konfirmohen 113 raste të reja me coronavirus, shërohen 67 pacientë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 113 raste të reja me coronavirus, ndërkaq janë shëruar 67 pacientë.IKSHPK...

  ​Haradinaj i bindur se nën kryesimin e Gjermanisë, do të ndodhë liberalizimi i vizave

  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania.Ish-kryeministri Haradinaj shpreson se nën kryesimin e...