fbpx
Wednesday, January 27, 2021

Shtyhet mbledhja e KQZ-së, nuk ka vendim për certifikimin e kandidatëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë vendim sot në orën 17:30 për procesin e certifikimit të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14...
More

  PZAP aprovon vendimin e KQZ-së, Kurtit i mohohet kandidimi

  Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në PZAP, pas moscertifikimit të listës së kandidatëve...

  Ushtarët e FSK-së bëjnë historinë, angazhimi i parë ndërkombëtar në ruajtjen e paqes dhe sigurisë botërore

  Në një ceremoni ushtarake, në prezencën e autoriteteve civile dhe ushtarake, në bazën Camp dodge, të Johnston, të shtetit të Iowa-s, është realizuar ceremonia...

  Opsionet e mundshme që mund të dalin nga PZAP-i për kandidatët e pacertifikuar

  Partitë politike, listat e të cilave nuk janë certifikuar ende nga KQZ-ja, presin që një mundësi të tillë do t’ua jep PZAP. Ky institucion...

  Daka e hedh në votim, gjashtë vota ‘pro’ që listat të kalojnë veç e veç, votimin e kundërshton VV

  Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka hedhur në votim nëse duhet të kalojnë listat në pako apo veç e veç.Për kalimin...

  TE FUNDIT

  Dua Lipa në shqip: Faleminderit shqiptarëve, pa mbështetjen tuaj nuk do isha këtu ku jam sot

  Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, të hënën ishte prezente në koncertin recital, të organizuar në nderim të 550 vjetorit të...

  Serbët e shohin situatën në mënyra të ndryshme pas zhvillimeve të fundit

  Pas ngjarjeve dhe zhvillimeve të djeshme si pasojë e arrestimit të katër qytetarëve serbë të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe protestave nëpër...

  Qeveria urdhëron heqjen e billbordeve me fotografi të Haradinajt

  Pak ditë pasi Qeveria mori vendim për vënien e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe, në pikat kryesore të kryeqytetit u vendosën billborde...

  Capital T stërvitet me Ilir Latifin në artet marciale

  Reperi i njohur Capital T, është shumë i pëlqyer nga fansa të shumtë anë e mbanë trojeve shqiptare për muzikën e tij.Ai njihet edhe...

  Luana Vjollca Ndryshon stilin Pozon Kuq e zi

  Bukuroshja Luana Vjollca këtë të shtunë do të sjellë një edicion special të emisionit të saj “Shiko kush luan”.Me rastin e festës së 28...

  Prokurori special Sylë Hoxha Deklaron se ka prova të mjaftushme për të Paraburgosur Olivie Ivanoviq

  Prokurori special Sylë Hoxha, ka deklaruar se pret nga Gjykata që ta aprovojë kërkesën e tij për caktimin e masës së paraburgimit për tre...

  SULMOHET AMBASADA E SERBISË

  Një shtetas serb sulmoi ambasadën e vendit të tij në Athinë, gjatë orëve të paradites së sotme në kryeqytetin grek. Me një thikë në...

  Çmimi i naftës vazhdon të ketë rënie

  Çmimi global i naftës ka mbërritur pikën e vet më të ulët në më shumë se një vit. Rënia e kuotimit të arit të...

  FSK me besueshmërinë më të lartë në vend

  Qendra Kosovare për Studime ka realizuar hulumtimin e besueshmërisë së qytetarëve për institucionet e sigurisë me temë “Barometri Kosovar i Sigurisë”, Edicioni i Tetë”,...

  Haradinaj: Vuçiq dëshiron ta rrëzojë qeverinë time, për të realizuar projektin e ndarjes së Kosovës

  Ideja për korrigjimin e kufijve-shkëmbimin e territoreve është njëra nga temat më të përfolura muajt e fundit në Kosovë dhe duket se kjo ide...

  Serbia Ndalon Mallrat Evropiane që kanë për destinacion Kosovën.

  Gjatë ditës së sotme në media janë bërë raportime se Serbia ka marrë vendim që t’u ndalojë qarkullimin në rrugët e saj mallrave evropiane...

  Veseli: Nuk i nënshtrohemi Serbisë, BE t’ua japë kosovarëve vizat

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të ndërmerr hapa të shpejtë dhe meritorë për liberalizimin...