fbpx
Friday, September 25, 2020

Rrëfehet qytetari që u rrah nga 4 policë – Tregon çka çoi te rrahja

Ngjarje e rëndë dhe e pahijshme ka ndodhur mbrëmë në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, ku në videon shihet një person me inicialet B.S,...
More

  Deklarata e Kurtit për Ujmanin, Grenell: Një kritikë krejtësisht e çmendur që s’do t’i ipja rëndësi!

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në mes të kryeministrit Hoti dhe delegacionit amerikan, është mbajtur një konferencë për media.Kjo marrëveshje u quajt historike, e...

  Pas takimit Hoti e Grenell do të nënshkruajnë marrëveshje

  Delegacioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka mbërritur në Kosovë para pak minutash, ndërsa tashmë gjendet në Qeverinë e Kosovës, ku është pritur...

  Grenell pas takimit me Hotin: Jemi këtu për të treguar përkushtimin tonë që marrëveshja ekonomike të përmbushet

  I dërguri i posaçëm i SHBA-së në Ballkanin Perendimor, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se ka arritur në Kosovë me qëllim për të përmbushur...

  Ky është serbi që i shkruan Grenellit kundër Vuçiqit: Është diktator, nuk meriton asgjë

  Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër...

  TE FUNDIT

  Detaje të telefonit të palosshëm të Samsung zbulohen javën e ardhshme

  Apple deklaroi të hënën se ka përfunduar një marrëveshje për të blerë aplikacionin për njohjen e muzikës Shazam dhe aplikacioni së shpejti do të...

  YouTube dëshiron të largoj përmbajtjen e dyfishuar nga platforma

  Shumë prej nesh kemi hasur në përmbajtje të ndryshme në YouTube të cilat thjesht duket të jenë grumbullime të videove tjera dhe përmbajtjeve të...

  Chelsea interesohet për Suson

  Chelsea i është bashkuar garës për të siguruar shërbimet e mesfushorit sulmues të Milanit, Suso.Spanjolli ka qenë një nga lojtarët më të mirë gjatë...

  Reali e nis me fitore nën drejtimin e Solarit, i shënon katër gola Melillas

  Real Madridi ka regjistruar fitore bindëse si mysafir i UD Melillas (4-0) në ndeshjen e parë të 1/16 të finales të Kupës së Mbretit.Rezultati...

  Zyrtare: Gugash Magani jep dorëheqje nga Trepça ’89

  Prishtina ka arritur fitoren e radhës në IPKO Superligën e Kosovës në futboll.Prishtinasit para shikuesve të vetë në stadiumin “Fadil Vokrri” kanë triumfuar kundër...

  Kështu do të duket aeroporti i Kukësit

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një fotoje me projektin e aeroportit të ri të Kukësit.“Aeroporti i Ri i Kukësit dhe një paralajmërim:...

  Thaçi dhe Bërnabiq kritikojnë qëndrimin e Gjermanisë për çështjen e kufijve Kosovë-Serbi

  Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë të Mynihut, e cila po zhvillohet në Minsk të Bjellorusisë,...

  Pas dorëheqjeve në OBRM-PDUKM, Komiteti Ekzekutive organizon mbledhje

  Komiteti Ekzekutiv i OBRM-PDUKM-së është mbledhur sonte pas një sërë dorëheqjesh partiake për shkak të mosmarrëveshjes me lidershipin aktual të udhëhequr nga kryetari Hristijan...

  Mos e “vrisni” lajmëtarin

  Fadil Lepaja“Dominimit gati 400-vjeçar të Perëndimit në botë, po i afrohet fundit. Pikërisht për shkak të përpjekjes së Perëndimit që të ruajë këtë dominim,...

  Pse e trash Rama zërin në Kosovë?

  Dritan HilaMbledhja e dy qeverive në Pejë, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, nuk kishte asgjë të re për sa i takon aspektit ekonomik. Vazhdon...

  Kurti: Kontrata me Contour Global do të na e fshij trefishin e Bechtel-Enka

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shfaqur kritik për kontratën e nënshkruar me Contour Global për ndërtimin e termocentralit “Kosova e...