fbpx
Saturday, August 8, 2020

Gruaja nga Prizreni raporton se i është zhdukur burri që nga 8 korriku

Një grua nga Prizreni ka raportuar në Polici se i është zhdukur bashkëshorti që nga data 8 korrik.Deri tash, nuk dihet asgjë për vendodhjen...
More

  Trump vazhdon ta promovojë pseudo-shkencën edhe kur vendi po kalon në periudhën më të keqe nga virusi

  Në ditën kur ShBA kaloi një moment tjetër tragjik, me 150.000 vdekje nga koronanvirusi, u dëshmua dhe u bë e qartë edhe një herë...

  Vdes edhe një pacient nga COVID-19 në Spitalin e Gjilanit

  Ka ndërruar jetë edhe një pacient në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit.Bëhet fjalë për xhaxhain e kryesueses së Kuvendit Komunal të Gjilanit, Musa Kurteshi.Lajmin...

  Latifi: LKÇK dhe LPK kishin të përbashkët luftën e armatosur, por dallonin në metodologji

  Ish drejtuesi i Lëvizjes Kombëtare për Çlirimin e Kosovës (LKÇK), Smajl Latifi ka folur për aktivitetet e kësaj organizate gjatë viteve 1992 dhe 1993.Latifi...

  Njësia Speciale niset tek rasti i vrasjes në Podujevë

  Forca të Njësisë Speciale janë nisur për në vendin ku mbeti i vrarë një person dhe një i plagosur, në fshatin Repë të Komunës...

  TE FUNDIT

  Chelsea interesohet për Suson

  Chelsea i është bashkuar garës për të siguruar shërbimet e mesfushorit sulmues të Milanit, Suso.Spanjolli ka qenë një nga lojtarët më të mirë gjatë...

  Reali e nis me fitore nën drejtimin e Solarit, i shënon katër gola Melillas

  Real Madridi ka regjistruar fitore bindëse si mysafir i UD Melillas (4-0) në ndeshjen e parë të 1/16 të finales të Kupës së Mbretit.Rezultati...

  Zyrtare: Gugash Magani jep dorëheqje nga Trepça ’89

  Prishtina ka arritur fitoren e radhës në IPKO Superligën e Kosovës në futboll.Prishtinasit para shikuesve të vetë në stadiumin “Fadil Vokrri” kanë triumfuar kundër...

  Kështu do të duket aeroporti i Kukësit

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një fotoje me projektin e aeroportit të ri të Kukësit.“Aeroporti i Ri i Kukësit dhe një paralajmërim:...

  Thaçi dhe Bërnabiq kritikojnë qëndrimin e Gjermanisë për çështjen e kufijve Kosovë-Serbi

  Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë të Mynihut, e cila po zhvillohet në Minsk të Bjellorusisë,...

  Pas dorëheqjeve në OBRM-PDUKM, Komiteti Ekzekutive organizon mbledhje

  Komiteti Ekzekutiv i OBRM-PDUKM-së është mbledhur sonte pas një sërë dorëheqjesh partiake për shkak të mosmarrëveshjes me lidershipin aktual të udhëhequr nga kryetari Hristijan...

  Mos e “vrisni” lajmëtarin

  Fadil Lepaja“Dominimit gati 400-vjeçar të Perëndimit në botë, po i afrohet fundit. Pikërisht për shkak të përpjekjes së Perëndimit që të ruajë këtë dominim,...

  Pse e trash Rama zërin në Kosovë?

  Dritan HilaMbledhja e dy qeverive në Pejë, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, nuk kishte asgjë të re për sa i takon aspektit ekonomik. Vazhdon...

  Kurti: Kontrata me Contour Global do të na e fshij trefishin e Bechtel-Enka

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shfaqur kritik për kontratën e nënshkruar me Contour Global për ndërtimin e termocentralit “Kosova e...