fbpx
Sunday, July 5, 2020

​Haradinaj i bindur se nën kryesimin e Gjermanisë, do të ndodhë liberalizimi i vizave

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania.Ish-kryeministri Haradinaj shpreson se nën kryesimin e...
More

  PDK pjesë e Qeverisë së re? Flet juristi i njohur, ky është parashikimi i tij

  Raportohet se Partia Demokratike e Kosovës së shpejti pritet të bëhet pjesë e qeverisë së Kosovës, ndërsa marrëveshja me LDK-AAK-Nisma është fare pranë finalizimit.Për...

  Gjuha kërcënuese e Kocit, kryeministri Hoti i ka disa fjalë

  Kryeministri i vendit Avdullah Hoti përmes një postimi në Twitter ka reaguar në lidhje me deklaratën e ish-zëvendësministrit të PDK-së, Gani Koci, i cili...

  Pamje të reja brenda Spitalit Infektiv në Shqipëri, ku janë shtruar të sëmurët me koronavirus

  Dalin pamje të reja nga Spitali Infektiv në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza” në Tiranë që prej marsit është spitali Covid1.Në imazhe shihen disa...

  Shkon në 54 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

  Tri vdekje të reja janë regjistruar në raportin e ri të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për ditën e mërkurë. Me tri rastet e...

  TE FUNDIT

  NASA: SONDA “PARKER SOLAR” THYEN REKORDIN E AFËRSISË ME DIELLIN

  Një sondë diellore që u lëshua në gusht nga Agjencia Hapësinore Amerikane, NASA, theu rekordin për fluturimin më afër diellit të një anije kozmike,...

  NATO-ja i kërkoi sot Rusisë që të respektojë traktatin e arritur në vitin 1987 mbi armët bërthamore pas kërcënimit të SHBA-së për t’u tërhequr...

  Punësimi total në Gjermani në muajin shtator të këtij viti është rritur në 45 milionë persona. Kështu që pas bashkimit të Gjermanisë Perëndimore dhe...

  NATO-JA KËRKON TË ULË TENSIONET MES RUSISË DHE SHBA-SË

  NATO-ja i kërkoi sot Rusisë që të respektojë traktatin e arritur në vitin 1987 mbi armët bërthamore pas kërcënimit të SHBA-së për t’u tërhequr...

  MISTERI I VRASJES SË GAZETARIT SAUDIT – ZBULOI SE PRINCI PËRDORTE HELME LUFTARAKE

  Gazetari që u vra në konsulatën saudite në Stamboll pak para vdekjes ka siguruar dëshmi të forta se ushtarët sauditë në Jemen po përdornin...

  Si të menaxhoni shpejt dhe të fshini historikun e kërkimit të Google

  Ne tashmë e dimë se Google mbledh një ton të të dhënave për ne, dhe shumë prej tij vjen nga kërkimi. Google ofron shumë...

  Apple Mac Mini vs Intel NUC: The littlest Mac challenges Windows mini PCs to up their game

  Gjatë muajit nëntor Dua Lipa do të performojë në përvjetorin e muzeut luksoz të Louvre në Abu Dhabi.Prej datës 8 nëntor deri më 11...

  KANYE WEST JA KTHEN SHPINËN PRESIDENTIT DONALD TRUMP

  Kanye West ka reflektuar dhe ka dalë në përfundimin se ëshë përdorur për të lëshuar mesazhe politike. Por tanimë e ka mësuar leksionin dhe...

  ADELE FITON 18 MILIONË EURO NË VIT PA PUNUAR

  Adele ka rritur pasurinë e saj me rreth 18 milionë euro në vitin e fundit, edhe pse nuk ka qenë fare aktive në muzikë.Këngëtarja...

  RITA ORËS I ARRIN TROFEU NGA VMA

  Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, po vazhdon të marrë çmime nga më të ndryshme.Ajo tani ka marrë çmimin për vallëzimin më...

  DAFINA SI ELVANA, LË AMERIKËN PËR KOSOVËN

  “Një ëndërr e bërë realitet”, kështu është shprehur Dafina për publikmin e projektit të parë muzikor në tregun botëror, në videon e së cilës...

  “ASNJËRI PREJ VENDEVE KRYESORE TË BE-SË NUK E KUNDËRSHTON LIBERALIZIMIN”

  Zëvendësministri i Integrimit Evropian, Lirak Çelaj, ka bërë me dije se deri më tani asnjëri prej vendeve kryesore të Bashkimit Evropian nuk është pozicionuar...

  ARRESTOHEN DY PERSONA PËR VJEDHJE NË MITROVICË

  Hetuesit policorë në kuadër të stacionit ‘Jugu’ në Mitrovicë, në vazhdën e hetimeve për zbardhjen e veprave penale, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë...