fbpx
Wednesday, July 15, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More

  Qeveria e bën të obligueshme mbajtjen e maskave në publik nga qytetarët

  Qeveria e Kosovës ka vendosur që të bëjë të obligueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët jashtë shtëpive të tyre.Vendimi është marrë sot...

  Si do të jenë çiftet e gjysmë finaleve në Champions League ?

  I Pasi u hodhë shorti për çerek-finale, UEFA ka hedhur edhe shortin për gjysmë-finale të Ligës së Kampionëve.Fillimisht këto janë  çiftet çerek-finale të Ligës...

  Tre ditë para zgjedhjeve, Kurti prezent në tubimin e Shkupit përmes një video

  Të mërkurën në Maqedoninë Veriore do të zhvillohen zgjedhjet parlamentare.Pak para kësaj sonte në Shkup është zhvilluar edhe një tubim nga Koalicioni i Aleancës...

  Presidenti para hyrjes në Speciale, “Jam i gatshëm të përballem me sfidat e reja, ky është çmimi i lirisë”

  Presidenti Hashim Thaçi ka arritur në Prokurorinë Speciale të Hagës, në orën 13:00Para pak çasteve, Presidenti Thaçi ka arritur pranë objektit të Prokurorisë së...

  Most Popular

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  Ministrja Bajrami tregon se kur pritet të ekzekutohen mjetet nga Pakoja Emergjente!

  Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami gjatë raportimit në komision për Buxhet dhe Transfere deklaroi se plotësim ndryshimi i ligjit për ndarje buxhetore për vitin...

  Ministria e Financave thotë se nuk ka vendim për kompensimin e parave të tërhequra nga Trusti Personal

  Ministria e Financave dhe Transfereve ka bërë të ditur se qytetarët të cilët do të tërheqin 10%-shin e kursimeve të tyre nga Trusti Personal...

  Lajm i keq për përfituesit e Pakos Emergjente

  Mosratifikimi i Marrëveshjeve Ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës do të rrezikojë ekzekutimin e mjeteve financiare nga Pakoja Emergjente Fiskale.Sipas Ministrisë së Financave mosvotimi i...

  Paratë që s’preken dot

  Republika e Kosovës ka pësuar humbje të mëdha financiare për shkak të pandemisë se shkaktuar nga koronavirusi. Për të mbuluar humbjet, Qeveria në detyrë...

  BE, FMN dhe Banka Botërore kërkojnë që të ratifikohen marrëveshjet financiare të negociuara për të tejkaluar krizën ekonomike

  Zyra e Bashkimit Evropian, shefat e misioneve të BE-së, ambasadorët e Norvegjisë, Zvicrës dhe Mbretërisë së Bashkuar, shefi i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe...

  Veseli viziton fermerët në Kijevë: Pakon ekonomike prej 320 milionë euro do ta miratojmë në Kuvend

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar disa fermerë në fshatin Kijevë, ku ka diskutuar me ta për sfidat që po...

  Mustafa: A ka qeveria në detyrë përgjigje se si bujqit do t’i mbjellin arat e tyre

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka pyetur se, a ka qeveria në detyrë përgjigje se si do t’i mbjellin arat e...

  Ramiz Kelmendi ka një njoftim për fermerët

  Ish-deputeti Ramiz Kelmendi ka ftuar fermerët të cilët po dëmtohen për shkak të koronavirusit për bashkëpunim.Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ai tha se të...

  MOS I HUMB

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.

  SHQIPËRI

  MAQEDONI

  BALLKAN

  TE FUNDIT

  I dorëhequri nga LDK-ja së bashku me 200 aktivistë, do ta padisë Abrashin, thotë se 200 libreza të partisë do t’i dorëzoj në Prokurori

  Shefqet Rexha, themeluesi i degës së LDK-së në Magdeburg, ka dhënë dorëheqje nga kjo parti, së bashku me 200 aktivistë të tjerë.

  Kryeministri Kurti ngritë pragun e rrogës minimale për 40%

  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, deklaroi se në Kosovë nuk duhet të ketë rrogë më të ulët se 350 euro, duke e...

  Andi Bushati i kthehet Halil Matoshit: O gungaç nga mendja, ke punuar shumë kohë si çirak i një bodigardi

  Andi Bushati i ka kthyer një përgjigjie të shkurtër Halil Matoshit, pas reagimit të këtij të fundit për një shkrim të Bushatit,...

  Egzona Muharremi sqarohet përfundimisht: Punoja pa pagesë ne ministri dhe hyra ne borxhe për t’u bërë deputete

  Ish-kandidatja për deputete e Nismës Socialdemokrate, Egzona Muharremi, është sqaruar përfundimisht sa i përket anëtarësimit të saj në Nismë dhe futjen në...

  Fotografia e shqiptarit që kishte tronditur botën

  Në këtë fotografi Hajrush Ziberi lutet për jetën e tij, pasi ai kapet nga kriminelët serbë në Bosnjë në vitin 1991. Ai turtorohet dhe...

  Vjosa Osmani zbulon për herë të parë detaje nga marrëveshja e madhe me Serbinë

  Kryetarja e Kuvendit, Vjosa OsmanI ka folur se marrëveshja, për të cilën po flitet haptaz, mund ta përfshijë edhe amnistinë e vrasjeve politike.“Secili prej...

  Zbulohet se nga kush morën urdhër Mustafa dhe Haradinaj për ta refuzuar thirrjen e Kurtit për tryezen e diskutimit

  Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka bërë thirrje partive politike që të mblidhen në një tryezë e të bisedojnë për pandemin të cilen e...

  Lushtaku reagon pas plagosjes së avokatit Halilaj: Nuk merrem me një njeri që akuzohet për keqpërdorim seksual

  Kryetari i PDK-së, në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka reaguar pas plagosjes së avokatit Gazmend Halila gjatë ditës së sotme, tri ditë pasi ky i...

  Baraliu: Edhe nëse kalon mocioni, Presidenti duhet t’i kërkojë prapë Kurtit ta bëjë qeverinë e re

  Pas vendimit që mori të mërkurën shefi i ekzekutivit, Albin Kurtit për shkarkimin e ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, partia...

  Pakistanezit ia nxjerrin të dy sytë babai dhe vëllezërit pasi deshi të martohej me vajzën që e donte

  Vëllezërit dhe babai i pakistanezit 26-vjeçar, Abdul Baqi, ia verbuan atij të dy sytë vetëm pse dëshironte të martohej me vajzën që...

  Muhaxheri: Vjosën nuk e përkrahëm askush, qëndroi e vetme dhe s’e tradhtoi votuesin e LDK’së

  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri ka thënë se Vjosa Osmani është e vetmja që i ka qëndruar besnike votës...

  Në mes të një bllokimi të koronavirusit, tanket Amerikane zbarkojnë në Hamburg

  Në fund të janarit, personeli ushtarak amerikan dhe kontraktorët filluan të ngarkojnë automjete të rënda dhe pajisje për transport nga bazat amerikane...