fbpx
Wednesday, January 27, 2021

Shtyhet mbledhja e KQZ-së, nuk ka vendim për certifikimin e kandidatëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë vendim sot në orën 17:30 për procesin e certifikimit të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14...
More

  te fundit

  Agim Ademi punëson në FFK djalin dhe nipin e Muharrem Ramës

  Derisa shumë ish futbollistë mezi e presin ndonjë konkurs punësimi në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), gjë që nuk ndodh dot, shtëpia e...

  PZAP aprovon vendimin e KQZ-së, Kurtit i mohohet kandidimi

  Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në PZAP, pas moscertifikimit të listës së kandidatëve...

  Besnik Tahiri: Mobilizim i llapjanëve për fitore

  Kandidati për deputet nga radhët e AAK’së, Besnik Tahiri thote se ka angazhim dhe mobilizim si kurrë më parë i Aleancës në Podujevë për...

  Opsionet e mundshme që mund të dalin nga PZAP-i për kandidatët e pacertifikuar

  Partitë politike, listat e të cilave nuk janë certifikuar ende nga KQZ-ja, presin që një mundësi të tillë do t’ua jep PZAP. Ky institucion...

  Kush është Julius Von Boné, avokati i Salih Mustafës

  Avokati holandez, Julius Von Boné sot u bë personazh i rëndësishëm në seancën e parë gjyqësore të Tribunalit Special në Hagë. Ai me klientin e tij, ish-eprorin e UÇK-së, Salih Mustafën, u paraqit për herë të parë në sallën e këtij gjyqi me një paralajmërim të rëndësishëm

  Julius Von Boné ka thënë se mund të dorëzojnë mocione, përmes të cilave do të synojnë ta kundërshtojnë juridiksionin dhe ligjshmërinë e Gjykatës Speciale, ndërsa ka theksuar se nuk do të thotë se fakti se sot janë paraqitur në këtë seancë gjyqësore, nuk do të thotë se ai dhe klienti i tij e pranojnë këtë gjykatë si të tillë.

  TESTI PER COVID-19 BRENDA 15 MINUTAVE REZULTATI

  Kush është Julius Von Boné?

  Julius Von Boné është anëtar i Shoqatës së Avokatëve të Rotterdamit. Ai ka qenë avokat i përgjithshëm në Rotterdam për 18 vjet.

  Von Boné është marrë me shumë lloj klientësh e problemesh gjatë kësaj periudhe. Në vitin 2014, ai nisi të merrej vullnetarisht me problemet e banorëve të Crooswijkut. Nga viti 2015, ai mban orë këshillimi falas në Buurthuis de Branding.

  Von Boné preferon ta quajë veten “avokat i lagjes”, ndërsa mbron organizatën e banorëv të Crooswijk, duke mbrojtur e këshilluar kryesisht ata që kanë probleme financiare dhe qiramarrësit që janë viktima.

  Dy subjektet që e ka vëmendjen e veçantë të Von Boné janë impotenca e qiramarrësve që janë viktima dhe këshillimi për borxhet. Julius i mbron njerëzit me këto probleme dhe është rregullisht në gjyq.

  I akuzuari i Speciales, Salih Mustafa, ka pranuar që Julius Von Boné të jetë avokati i tij gjatë këtij procesi gjyqësor.

  Në seancën para gjyqtarit Nicolas Guillou, Salih Mustafa nuk ka pranuar të deklarohet për fajësinë. Në këtë seancë, Mustafës i është thënë se për fajësinë mund të deklarohet në seancën e sotme ose të vendosë që këtë ta bëjë brenda 30 ditësh.

  Mustafa tha se i duhet kohë për të diskutuar me avokatin. /Express/

  Latest Posts

  Agim Ademi punëson në FFK djalin dhe nipin e Muharrem Ramës

  Derisa shumë ish futbollistë mezi e presin ndonjë konkurs punësimi në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), gjë që nuk ndodh dot, shtëpia e...

  PZAP aprovon vendimin e KQZ-së, Kurtit i mohohet kandidimi

  Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në PZAP, pas moscertifikimit të listës së kandidatëve...

  Besnik Tahiri: Mobilizim i llapjanëve për fitore

  Kandidati për deputet nga radhët e AAK’së, Besnik Tahiri thote se ka angazhim dhe mobilizim si kurrë më parë i Aleancës në Podujevë për...

  Opsionet e mundshme që mund të dalin nga PZAP-i për kandidatët e pacertifikuar

  Partitë politike, listat e të cilave nuk janë certifikuar ende nga KQZ-ja, presin që një mundësi të tillë do t’ua jep PZAP. Ky institucion...

  mos i humb

  Selmanaj: Kurti na prishi edhe me Shqipërinë

  Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se LDK ka treguar se është për të mirën e...

  Konjufca me akuza të rënda ndaj Valdete Dakës: Ajo ndikon në KQZ kundër Albin Kurtit, po duan eliminim politik

  Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca thotë se nuk ka ndonjë informacion se a ka ardhur në zyrën e VV-së ndonjë dokument që ia...

  Gjinovci: As unë nuk do ta lejoja Kurtin që të kandidojë

  Aktivisti Rron Gjinovci ka thënë se nuk do ta lejonte kreun e Lëvizjes Vetëvendosje të kandidonte në zgjedhjet e 14 shkurtit.Gjinovci në Pressing të...

  Ahmeti: Penalizimi i Kurtit i ndihmon Vetëvendosjes

  Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se VV do të përfitojë nga ndalimi që i është bërë Albin...

  Mimoza Kusari-Lila: Qytetarët nuk do të bien pre e premtimeve megalomane dhe karameleve

  Kandidatja për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila, në debatin “Kallxo Pernime” tha se qytetarët nuk do të bien pre e...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.