fbpx
Saturday, September 26, 2020

Rrëfehet qytetari që u rrah nga 4 policë – Tregon çka çoi te rrahja

Ngjarje e rëndë dhe e pahijshme ka ndodhur mbrëmë në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, ku në videon shihet një person me inicialet B.S,...
More

  te fundit

  Grenell nuk komenton deklaratën e Trump për “vrasjet masive në mes shqiptarëve e serbëve”

  Ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, nuk ka komentuar deklaratën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump...

  Deklarata e Kurtit për Ujmanin, Grenell: Një kritikë krejtësisht e çmendur që s’do t’i ipja rëndësi!

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në mes të kryeministrit Hoti dhe delegacionit amerikan, është mbajtur një konferencë për media.Kjo marrëveshje u quajt historike, e...

  Nënshkruhet marrëveshja mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë amerikane

  Qeveria e Kosovës ka nënshkruar marrëveshje me delegacionin e lartë të Qeverisës amerikane, i prirë nga ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i...

  Grenell pas takimit me Hotin: Jemi këtu për të treguar përkushtimin tonë që marrëveshja ekonomike të përmbushet

  I dërguri i posaçëm i SHBA-së në Ballkanin Perendimor, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se ka arritur në Kosovë me qëllim për të përmbushur...

  Këta janë zyrtarët e lartë të ATK-së të cilëve do t’u verifikohet pasuria

  Drejtorë, zëvendësdrejtorë dhe menaxherë të Administratës Tatimore të Kosovës do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsionit.

  Ata janë pjesë e listës së 950 zyrtarëve të cilëve u ka rënë shorti që këtë vit të kenë verifikim të pasurisë.

  BLEJ TANI

  Zyrtarët e ATK-së që do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë janë: Zëvendësdrejtori i përgjithshëm i ATK-së, Nahit Sharku, zëvendësdrejtori i përgjithshëm, Hamit Mulaj, drejtori i Departamentit ligjor, Ilir Islami, drejtori i ATK-së në Gjakovë, Malush Krasniqi, drejtori i Shërbimeve me tatimpagues, Sami Salihu, menaxheri, Azem Duraku, dhe drejtori i IT-së, Rifat Hyseni,

  Pasuria të cilën këta zyrtarë e kanë deklaruar do t’i nënshtrohet një kontrolli të plotë nga Agjencia Kundër Korrupsionit.

  Pasuria e zyrtarëve të ATK-së që do t’i nënshtrohen kontrollit

  Zëvendësdrejtori i përgjithshëm, Nahit Sharku, ka deklaruar se ka pasuri në vlerë 200 mijë euro. Ai ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi, një banesë, një garazh, një tokë dhe një truall.

  Pasuri në vlerë më të madhe ka deklaruar zëvendësdrejtori tjetër i ATK-së, Hamit Mulaj. Ai ka deklaruar se ka pasuri në vlerë 569 mijë euro në të cilën hynë një shtëpi, një banesë, tri ara dhe dy male si dhe vetura “Tiguan”.

  Në lidhje me drejtorin Mulaj, KALLXO.com kishte publikuar një hulumtim në të cilin ishin shfaqur dy biznese të cilat i njëjti nuk i kishte deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit.

  Kontrollit do t’i nënshtrohet edhe pasuria mbi gjysmë milionëshe e Malush Krasniqit, drejtorit të ATK-së në Gjakovë.

  Krasniqi ka deklaruar se ka në pronësi rreth 35 hektarë tokë, një shtëpi, një veturë “Golf 6” dhe një veturë “Mercedes” në vlerë 30 mijë euro.

  Pasuria e drejtorit të Departamentit ligjor, Ilir Islamit, vlerësohet të jetë rreth 88 mijë euro.

  Ai ka deklaruar se ka në pronësi një banesë dhe një veturë në vlerë 64 mijë euro si dhe 24.750 euro para të gatshme.

  Ndërsa pasuria e drejtorit Sami Salihu vlerësohet të jetë 92 mijë euro dhe në të hynë një banesë, një truall, një garazh dhe një veturë “Golf 6”.

  Rreth 380 mijë euro pasuri ka deklaruar edhe drejtori i IT –së, Rifat Hyseni.

  Në pasurinë e tij Hyseni ka deklaruar se ka dy banesa, dy troje, mal, 70 ari livadhe dhe dy vetura.

  Ndërsa pasuria e menaxherit Azem Duraku vlerësohet të jetë 80 mijë euro, ku përfshihen një banesë, një shtëpi, një tokë dhe një lokal.

   

  Latest Posts

  Grenell nuk komenton deklaratën e Trump për “vrasjet masive në mes shqiptarëve e serbëve”

  Ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, nuk ka komentuar deklaratën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump...

  Deklarata e Kurtit për Ujmanin, Grenell: Një kritikë krejtësisht e çmendur që s’do t’i ipja rëndësi!

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në mes të kryeministrit Hoti dhe delegacionit amerikan, është mbajtur një konferencë për media.Kjo marrëveshje u quajt historike, e...

  Nënshkruhet marrëveshja mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë amerikane

  Qeveria e Kosovës ka nënshkruar marrëveshje me delegacionin e lartë të Qeverisës amerikane, i prirë nga ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i...

  Grenell pas takimit me Hotin: Jemi këtu për të treguar përkushtimin tonë që marrëveshja ekonomike të përmbushet

  I dërguri i posaçëm i SHBA-së në Ballkanin Perendimor, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se ka arritur në Kosovë me qëllim për të përmbushur...

  mos i humb

  Policia e sqaron arrestimin e mbrëmshëm: Qytetari ishte arrogant, kërcënoi policinë

  Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk...

  Haradinaj: Kjo nuk i ka hije policisë

  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas lajmit për arrestimin e një qytetari në qendër të Prishtinës me arsyetimin se...

  Hoti i reagon PDK-së dhe LVV-së: E kemi kthyer Kosovën në rrugën euro-atlantike pa shpenzuar miliona

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kritikave që janë bërë ndaj tij pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë.Hoti...

  Mustafa i reagon LVV-së e Vuçiqit për asociacionin

  Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas deklaratave të LVV-së ndaj kryeministrit Avdullah Hoti.Mustafa përmes një shkrimi në Facebook Mustafa thotë se pos...

  Çfarë mund të ndodhë me aktakuzat e Gjykatës Speciale ndaj Thaçit dhe Veselit?

  Gjykata Speciale ende nuk e ka bërë të ditur vendimin për aktakuzën e propozuar të Prokurorisë Speciale ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentarit Kadri...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.