fbpx
Friday, September 25, 2020

Rrëfehet qytetari që u rrah nga 4 policë – Tregon çka çoi te rrahja

Ngjarje e rëndë dhe e pahijshme ka ndodhur mbrëmë në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, ku në videon shihet një person me inicialet B.S,...
More

  te fundit

  Grenell nuk komenton deklaratën e Trump për “vrasjet masive në mes shqiptarëve e serbëve”

  Ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, nuk ka komentuar deklaratën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump...

  Deklarata e Kurtit për Ujmanin, Grenell: Një kritikë krejtësisht e çmendur që s’do t’i ipja rëndësi!

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në mes të kryeministrit Hoti dhe delegacionit amerikan, është mbajtur një konferencë për media.Kjo marrëveshje u quajt historike, e...

  Nënshkruhet marrëveshja mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë amerikane

  Qeveria e Kosovës ka nënshkruar marrëveshje me delegacionin e lartë të Qeverisës amerikane, i prirë nga ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i...

  Grenell pas takimit me Hotin: Jemi këtu për të treguar përkushtimin tonë që marrëveshja ekonomike të përmbushet

  I dërguri i posaçëm i SHBA-së në Ballkanin Perendimor, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se ka arritur në Kosovë me qëllim për të përmbushur...

  FFK-ja nuk i publikon testet e kryera në laboratorin që e njeh UEFA, zbulon testin e kryer në laboratorin e Devollëve

  Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) lë shumë për të dëshiruar për kah transparenca. Derisa e nisi dhe e mbylli në fshehtësi absolute procesin e dyshimtë të shitjes së të drejtave televizive për “Artmotion” që është në pronësi të Devollëve, pa ua dhënë asnjë sqarim klubeve që i zhvillojnë ato ndeshje të shitura,  shtëpia e futbollit mban në fshehtësi edhe informata që janë mjaft aktuale dhe në interes të opinionit, shkruan Gazeta Express.

  Kosova luajti më 3 shtator në Itali kundër Moldavisë. Një ditë më herët e gjithë ekspedita kosovare kishte dal negativ në testet e COVID-19 të kryera në laboratorin e licencuar të UEFA-s, SynLab.

  BLEJ TANI

  Kosova është kthyer në Prishtinë nga Italia më 4 shtator. Atë ditë u janë bërë testet gjithë ekspeditës që ishin në Itali dhe që do të duhej të ishin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Pra, para ndeshjes me Greqinë në Prishtinë ekspedita kosovare i ka kryer testet e COVID-19. Por, FFK-ja nuk ka lëshuar asnjë informatë nëse ka dalë dikush nga ekspedita kosovare pozitiv apo të gjithë, futbollistë, trajnerë dhe zyrtarë federate, kanë dalë negativ.

  Në FFK nuk flet askush as sot për këtë punë përkundër interesimit të Gazetës Express. Ndërkohë, burime të afërta me zhvillimet thonë se në testet e COVID-19 të kryera me 4 shtator në laboratorin e licencuar të UEFA-s, SynLab, kanë rezultuar pozitivë dy anëtarë të ekspeditës kosovare. Për njërin thuhet të jetë një anëtar i shtabit teknik të Kombëtares, i njohur për redaksinë, dhe i dyti thuhet të ketë qenë Agim Ademi.

  Dje ka qarkulluar një lajm se pozitiv ka dal Agim Ademi, i cili nuk ishte prezent në ndeshjen e së dielës Kosovë – Greqi.

  Por, Ademi e mohoi lajmin duke i publikuar dy rezultate që nxirrnin negativ në dy teste qe i kishte bërë ne Prishtinë. Ademi kishte rezultuar negativ në testin e kryer në IKSHPK dhe në testin tjetër që e kishte kryer në laboratorin e Devollëve. Të dyja këto teste i kishte kryer brenda një dite, më 5 shtator, një ditë pasi ekspedita kosovare i kishte kryer testet në SynLab të licencuar nga UEFA, testet e vetme të cilat i njeh UEFA. Por, FFK nuk ka publikuar informatë se si kanë dalë rezultatet e testit të 4 shtatorit, duke i arsyetuar kështu dyshimet. FFK e ka një zyrë informative mjaftë të mangët.

  Latest Posts

  Grenell nuk komenton deklaratën e Trump për “vrasjet masive në mes shqiptarëve e serbëve”

  Ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, nuk ka komentuar deklaratën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump...

  Deklarata e Kurtit për Ujmanin, Grenell: Një kritikë krejtësisht e çmendur që s’do t’i ipja rëndësi!

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në mes të kryeministrit Hoti dhe delegacionit amerikan, është mbajtur një konferencë për media.Kjo marrëveshje u quajt historike, e...

  Nënshkruhet marrëveshja mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë amerikane

  Qeveria e Kosovës ka nënshkruar marrëveshje me delegacionin e lartë të Qeverisës amerikane, i prirë nga ambasadori Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i...

  Grenell pas takimit me Hotin: Jemi këtu për të treguar përkushtimin tonë që marrëveshja ekonomike të përmbushet

  I dërguri i posaçëm i SHBA-së në Ballkanin Perendimor, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se ka arritur në Kosovë me qëllim për të përmbushur...

  mos i humb

  Policia e sqaron arrestimin e mbrëmshëm: Qytetari ishte arrogant, kërcënoi policinë

  Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk...

  Haradinaj: Kjo nuk i ka hije policisë

  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas lajmit për arrestimin e një qytetari në qendër të Prishtinës me arsyetimin se...

  Hoti i reagon PDK-së dhe LVV-së: E kemi kthyer Kosovën në rrugën euro-atlantike pa shpenzuar miliona

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kritikave që janë bërë ndaj tij pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë.Hoti...

  Mustafa i reagon LVV-së e Vuçiqit për asociacionin

  Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas deklaratave të LVV-së ndaj kryeministrit Avdullah Hoti.Mustafa përmes një shkrimi në Facebook Mustafa thotë se pos...

  Çfarë mund të ndodhë me aktakuzat e Gjykatës Speciale ndaj Thaçit dhe Veselit?

  Gjykata Speciale ende nuk e ka bërë të ditur vendimin për aktakuzën e propozuar të Prokurorisë Speciale ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentarit Kadri...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.