fbpx
Wednesday, July 15, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More

  Murtezaj thotë se 170 mijë punëtorë kanë aplikuar për kompensim të pagës

  Mbi 170 mijë punëtorë të kompanive të ndryshme private në Kosovë, kanë bërë kërkesë për kompensim të pagave bazuar në pakon emergjente fiskale.Nga data...

  Bislimi: Në muajin prill fillojnë të kryhen pagesat

  Ministri i Financave në detyrë, Bisnik Bislimi, në “Debat Plus” ka bërë të ditur se përfituesit e pakos emergjente do të fillojnë të marrin...

  Krasniqi thotë se do të jenë publike përfituesit e pakos emergjente

  Zëvendësministri në detyrë i Financave, Agim Krasniqi, në emisionin ‘Jeta në Kosovë’, u zotua se do të bëhet publike lista e përfituesve të pakos...

  Serbia nga 1 prilli ka eksportuar 15 milionë euro, i referohet Kosovës si shtet

  15 milionë euro është importi i Serbisë në Kosovë, që nga 1 prilli kur është vendosur reciprociteti me këtë shtet.Zëdhënësi i Doganës, Adriatik Stavileci,...

  Most Popular

  Ministria e Financave thotë se nuk ka vendim për kompensimin e parave të tërhequra nga Trusti Personal

  Ministria e Financave dhe Transfereve ka bërë të ditur se qytetarët të cilët do të tërheqin 10%-shin e kursimeve të tyre nga Trusti Personal...

  Kurti: Bujqit do të kompensohen, fillimisht do të vlerësohen dëmet

  Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka vizituar komunën e Mamushës ku dhe është takuar me kryetarin e kësaj komune dhe ka vizituar disa prej...

  Hoti pas dëmeve në bujqësi: Qeveria e re do të dyfishoj subvencionet

  Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, pas reshjeve të mëdha të breshëri është shprehur i shqetësuar për dëmet në bujqësi,...

  Bizneset që i deklarojnë punëtorët pa kontrata nuk do të ndëshkohen shkaku i pandemisë

  Të gjitha kompanitë të cilat u ofrojnë kontrata 1 vjeçare gjatë kohës së pandemisë punëtoreve të cilët më parë nuk i kanë pasur të...

  Rukiqi: Punëtorët në zonat e karantinës mund të lëvizin me lejet e lëshuara nga ATK

  Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se të gjithë punëtorët dhe mallrat në zonat që janë të futura në karantinë...

  Piraj: Unë s’mund të mbaj ‘Porsche’ e të mos i paguaj punëtorët

  Burim Piraj nga kompania “Meka Halal Food”, në emisionin “Jeta në Kosovë”, bëri të ditur se e ka rritur pagën minimale në kompaninë e...

  Edhe studentët kërkojnë të përfshihen në Pakon Emergjente

  Organizata për mbrojtjen e të drejtave të studentëve ‘’Demokracia Studentore’’ përmes një komunikate për media ka kërkuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës që...

  Kur pritet t’i marrin kategoritë e tjera, paratë nga Pako Emergjente? Flet zëvendësministri i Financave!

  Janë me dhjetëra mijëra punëtorë të kompanive të ndryshme private në Kosovë, si dhe me mijëra biznese që kanë parashtruar kërkesa në Administratën Tatimore...

  Kosovës i aprovohet kërkesa për kredi në vlerë 35 milionë euro

  Dje në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit Administrativ të Bankës Zhvillimore të Këshillit të Evropës (Council of Europe Development Bank – CEB) është aprovuar...

  MOS I HUMB

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.

  FINANCA

  BIZNES

  BUJQESI

  TE FUNDIT

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

  Një 64 vjeçar nga Gjilani ka vdekur nga koronavirusi gjatë ditës së sotme.Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri përmes...

  Irani thotë se e ka ekzekutuar agjentin e dënuar për bashkëpunim me CIA-n

  Autoritetet e drejtësisë në Iran kanë thënë se e kanë ekzekutuar një ish-punëtor të Ministrisë së Mbrojtjes, i cili është shpallur fajtor për shitjen...

  Miratohet Programi Kombëtar për Zbatimin e MSA-së deri në vitin 2024, kostoja mbi 11 milionë euro

  Ekzekutivi ka marrë vendim që të aprovojë Programin Kombëtar për Zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit 2020-2024.Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka thënë se ky është dokument...

  Zemaj nënshkruan udhëzimin administrativ për licencimin e laboratorëve privatë për testime

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka nënshkruar udhëzimin administrativ për të licencuar laboratorët privatë për testimet me COVID-19.Zemaj gjatë seancës plenare që po mbahet...

  Ish-prokurori serb për krime lufte: Ne i siguruam dëshmitë kundër Hashim Thaçit dhe i dorëzuam Hagës

  Ish-kryeprokurori serb i krimeve të luftës, Vladimir Vukçeviq, ka thënë se derisa po kontrollonte dyshimet me trafikim të organeve nga luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare...

  Osmani: Mobiliet, telefonat e rinj e veturat e blinduara presin, duhet maska falas për qytetarët

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se propozimi i saj për shpërndarjen e maskave falas shumëpërdorimëshe për qytetarët është bërë për...

  Krasniqi: Maskat duhet të jenë obligative, por s’ka bazë ligjore për t’i dënuar qytetarët

  Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se maskat duhet të jenë obligative, por se aktualisht nuk ka bazë...

  Miratohet rishqyrtimi i buxhetit të Kosovës

  Më 67 vota për, asnjë kundër dhe 1 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë miratuar në parim Projektligjin 07/L-014 për Rishikimin e...