fbpx
Wednesday, October 21, 2020

Gjykata e ul dënimin për Pjetër Ndrecajn

Gjykata Themelore në Gjakovë e ka dënuar Pjetër Ndrecajn me 24 vjet e gjysmë burg.Ndrecaj u soll në sallën e gjykimit i prangosur dhe...
More

  te fundit

  “Afera Ademi”: “Diçka ka lujt puna”, “Kam mbet si m*t”

  “Afera Ademi” – Ashtu siç ka paralajmëruar dje, Gazeta Metro nga sot fillon publikimin e përgjimeve ndaj kryetarit të FFK’së, Agim Ademit, Muharrem Ramës,...

  “Afera Ademi”: Përgjimet telefonike – “ja kerrin ja paret”, “kerri shkon te Samia”

  “Afera Ademi” – Ashtu siç ka paralajmëruar dje, Gazeta Metro nga sot fillon publikimin e përgjimeve ndaj kryetarit të FFK’së, Agim Ademit, Muharrem Ramës,...

  Inspektorati i Punës i del në mbrojtje edhe një zyrtari tjetër të larguar nga FFK

  Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) po vazhdon të humbas karshi disa zyrtarëve të saj që i ka shkarkuar apo i ka larguar nga...

  Heqja e vijave të kuqe nga LDK-ja për PDK-në, kthim në “normalitet”

  Në adresë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) nuk ka ardhur asnjë kërkesë nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) për përfshirje në qeveri, thotë...

  “Divorci” Guardiola – Manchester City, trajneri spanjoll i prezanton kushtet e tij para drejtuesve

  Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, sipas medieve në angli, po kërkon “ndryshime gjithëpërfshirëse” te Citizens nëse do të zgjasë kontratën me kampionët në fuqi të Premier League-s. Spanjolli besohet se dëshiron tri blerje të reja gjatë verës dhe gjithashtu mund të forcojë stafin e tij stërvitor pas largimit të Mikel Artetas tek Arsenal, lëvizje që pritet të zyrtarizohet të premten.

  Guardiola po synon të paktën një qendërmbrojtës dhe një të majtë, si dhe një sulmues të ri. Në fakt, spanjolli edhe gjatë merkatos së verës kishte lënë të kuptohej se dëshironte disa fytyra të freskëta, por City rekrutoi vetëm dy lojtarë gjatë verës. Joao Cancelo u ble një zëvendësim për Danilon, i cili kishte kërkuar të largohej, por portugezi nuk u përshtat si duhet e pritet të huazohet te Valencia ose Bayerni.

  BLEJ TANI

  Guardiola gjithashtu mendohet se po mendon të afrojë një sulmues cilësor, duke parë pasigurinë që rrethon të ardhmen e Leroy Sane, për të cilin ekipet e mëdha do të ishin gati të shpenzonin shuma marramendëse. Anësori gjerman pritet të kthehet në aksion, pas dëmtimit, rreth fillimit të shkurtit, por, me sa duket, nuk ka dhënë asnjë indikacion që dëshiron të qëndrojë në Manchester për sezonin e tij të pestë.

  “Qytetarët” mësohet se do të promovojnë Rodolfo Borrell në pozicionin që deri tani e ka mbajtur Arteta, i cili është i gatshëm të bëhet menaxheri i ri i Arsenalit.

  City është i sigurt se Guardiola do të respektojë kontratën e tij, e cila përfundon në vitin 2021, pavarësisht dëshirës së tij për ndryshime drastike.

  Latest Posts

  “Afera Ademi”: “Diçka ka lujt puna”, “Kam mbet si m*t”

  “Afera Ademi” – Ashtu siç ka paralajmëruar dje, Gazeta Metro nga sot fillon publikimin e përgjimeve ndaj kryetarit të FFK’së, Agim Ademit, Muharrem Ramës,...

  “Afera Ademi”: Përgjimet telefonike – “ja kerrin ja paret”, “kerri shkon te Samia”

  “Afera Ademi” – Ashtu siç ka paralajmëruar dje, Gazeta Metro nga sot fillon publikimin e përgjimeve ndaj kryetarit të FFK’së, Agim Ademit, Muharrem Ramës,...

  Inspektorati i Punës i del në mbrojtje edhe një zyrtari tjetër të larguar nga FFK

  Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) po vazhdon të humbas karshi disa zyrtarëve të saj që i ka shkarkuar apo i ka larguar nga...

  Heqja e vijave të kuqe nga LDK-ja për PDK-në, kthim në “normalitet”

  Në adresë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) nuk ka ardhur asnjë kërkesë nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) për përfshirje në qeveri, thotë...

  mos i humb

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...

  Kurti e Veseli bashkë kundër Mini-Shengenit

  Dy partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës po kundërshtojnë ashpër ndryshimin e qëndrimit të Qeverisë Hoti për Mini-Shengenin Ballkanik.Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e...

  Zemaj: Vetëdijesimi i qytetarëve ka ndikuar që të bie numri i të infektuarve

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka thënë se ka kërkuar që të ketë bashkëpunim ndërmjet prindërve-nxënësve dhe mësimdhënësve që të menaxhohet më lehtë situata...

  Kurti zbulon prapaskenat e emërimeve në LDK: Zemaj deshi të bëhej Ministër i Drejtësisë

  Ish-Kryeministri Albin Kurti ka folur edhe për prapaskenat që kanë ndodhur në Lidhjen Demokratike të Kosovës kur është vendosur për emërimet në pozitat qeveritare....

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.