fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More

  UFC

  Përballje e përgjakur në UFC, Landwehr e bënë për spital Elkinsin për ta marrë fitoren e 14-të

  Është zhvilluar një përballje e çmendur në UFC, mes Nate Landwehr dhe Darren Elkins.Ka qenë amerikani Landwher që ka mposhtur bashkëkombësin e tij në...

  Përballje e çmendur në UFC, Gaethje rrah keq Fergusonin dhe fiton titullin e përkohshëm – ka një mesazh edhe për Khabib Nurmagomedov

  Justin Gaethje ka arritur ta mposhtë Tony Fergusonin pas pesë raundeve të luftuara shumë.UFC 249 është mbajtur në Veterans Memorial Arena të Floridas, ku...

  Derrick Lewis: Para luftës kundër Ilir Latifit kam tymosur non stop marihuanë

  Pas fitores kundër Ilir Latifit, Derrick Lewis ka deklaruar se gjatë gjithë javës ka tymosur marihuanë.Lewis, i cili...

  Floyd Mayweather – Khabib Nurmagomedov, stafi i Khabib me një kërkesë nëse arrihet marrëveshja

  Tifozët e shumtë të boksit kanë shijuar sfida të forta në vitet e fundit dhe një ndër to ishte ajo mes Floyd...

  McGregori ia humb 1 milion dollarë Dan Bilzerianit për 40 sekonda

  Mbrëmë u zhvillua meçi ndërmjet Connor McGregor dhe Donald Cerrone në UFC.Irlandezi fitoi brenda 40 sekondave, duke bërë...

  Mayweather paralajmëron përballjen me McGregorin dhe Nurmagomedovin brenda këtij viti

  Boksieri amerikan, Floyd Mayweather u shfaq befasisht në rrjetet sociale duke njoftuar se do të ketë përballje të dytë me Conor McGregor...

  Si arriti Conor McGregor nga hidrauliku i Dublinit te mbreti i sporteve luftarake

  Conor McGregor është një nga luftëtarët më dominues në historinë e UFC, transmeton TOPLAJME.ALNjë kampion me dy divizione...

  Conor McGregor fiton extra bonus në të 10-in e karrierës

  UFC ndau një shpërblim shtesë për performancën për kthimin e Conor McGregor në UFC 246, dhe ylli irlandez vendosi në kontrollin e...

  McGregor fiton për 40 sekonda – dalin pamjet

  Conor McGregor fitoi 40 sekonda meçin me amerikanin Donald Cerrone. Per super yllin irlandez të UFC-së, kjo ishte fitorja e 22-të në...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...