fbpx
Sunday, July 5, 2020

​Haradinaj i bindur se nën kryesimin e Gjermanisë, do të ndodhë liberalizimi i vizave

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania.Ish-kryeministri Haradinaj shpreson se nën kryesimin e...
More
  TE FUNDIT SPORT SPORTI VENDOR

  SPORTI VENDOR

  FFK që dy vite udhëhiqet me kryetar të dënuar për vepër penale

  Dëmi që po i bëhet imazhit të futbollit tonë nga udhëhqja e saj tani ka marr përmasat botërore. Mediat ndërkombëtare dhe në rajon kanë...

  Presidenti i Trepçës 89 reagon pasi dënimit: Duhet të përjashtohet Agim Ademi për ta dëshmuar që jeni komision i pavarur dhe profesional

  Komisioni Disiplinor e ka dënuar presidentin e Trepçës 89, Abedin Zeka me katër ndeshje ndalesë në kryrjen e funksioneve zyrtare në klub lidhur me...

  Komisioni Disiplinor e dënon rëndë presidentin e Trepçës 89, Abedin Zeka

  Presidenti i Trepçës 89, Abedin Zeka nuk do të mund ta përkrah në stadium ekipin e tij në katër ndeshjet e ardhshme.Kjo pasi Komisioni...

  Ahmeti: UEFA mund të ndërmarr veprime ndëshkuese ndaj FFK-së për shkak të Agim Ademit

  Zëvendëssekretari i FFK-së, Arianit Ahmeti në një intervistë për Indeksonline ka paralajmëruar se UEFA mund të marrë veprime kundër FFK-së për shkak të kryetarit...

  “UEFA ka kërkuar që Agim Ademi ta lirojë postin në FFK”

  Presidenti i Trepçës ’89, Abedin Zeka, thotë se vetë sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ia ka konfirmuar atij se...

  Të përkledhurit e FFK-së, treshja e gjyqtarëve që gabuan rëndë delegohen në dy ndeshje kryesore

  Referimi në futbollin kosovar është rikthyer “thembër e akilit”, pasi u mendua që gjërat u përmirsuan një vit më herët.Krahasuar me gabimet që ishin...

  Frika nga Gjykata, Agim Ademi mbanë mbledhjen fshehurazi, e konfirmon Broja

  Frika nga Gjykata ka shtyer kryetarin e FFK-së, Agim Ademi që të mbajë mbledhjen e komitetit ekzekutiv në Gjilan fshehurazi.Se është mbajtur mbledhja në...

  Presidenti i Trepçës ’89: Po dëmtohemi shkaku i mospajtimeve me Agim Ademin

  Presidenti i Trepçës ’89, Abedin Zeka, thotë se skuadra e tij është dëmtuar nga gjyqtarët në tri nga katër ndeshjet e fundit, ndërsa tha...

  Agim Ademi “i sëmurë” shëtit Kosovën, mban fjalim 4 minuta me ligën e veteranëve

  Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është dënuar me 9 muaj burgim efektiv, dënim i cili i është bërë i plotfuqishëm.Megjithatë,...

  Must Read

  Reagon djali i Adem Demaçit pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja për Thaçin dhe Veselin

  Shqiptar Demaçi, djali i veprimtarit Adem Demaçi, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të...

  Thaçi nuk do të dorëhiqet

  Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje.Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e...

  Këto janë masat e reja të Qeverisë pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19

  Kryeministri i Kosovës, Avullah Hoti përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se qeveria ka marrë disa vendime për shkak të rritjes...