fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT SPORTI VENDOR

  SPORTI VENDOR

  Arianit Ahmeti: Udhëzimi i shtetit e hap garën për kryetar, FFK t’i respektojë ligjet dhe statutin

  Arianit Ahmeti – ish zëvendëssekretari dhe ish shefi i zyrës ligjore në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) e ka mirëpritur qarkoren e Ministrisë...

  “Afera Ademi”: Përgjimet telefonike – “ja kerrin ja paret”, “kerri shkon te Samia”

  “Afera Ademi” – Ashtu siç ka paralajmëruar dje, Gazeta Metro nga sot fillon publikimin e përgjimeve ndaj kryetarit të FFK’së, Agim Ademit, Muharrem Ramës,...

  Inspektorati i Punës i del në mbrojtje edhe një zyrtari tjetër të larguar nga FFK

  Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) po vazhdon të humbas karshi disa zyrtarëve të saj që i ka shkarkuar apo i ka larguar nga...

  FFK-ja nuk i publikon testet e kryera në laboratorin që e njeh UEFA, zbulon testin e kryer në laboratorin e Devollëve

  Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) lë shumë për të dëshiruar për kah transparenca. Derisa e nisi dhe e mbylli në fshehtësi absolute procesin...

  Arianit Ahmeti: Agim Ademi e devijoi rregullin e Fadil Vokrrit në tenderin që po ua jep Devollëve

  Arianit Ahmeti, i shkarkuar muaj më parë nga posti i zëvendëssekretarit të FFK-së, ka dhënë deklarata interesante rreth procesit të shitjes së drejtave televizive...

  Edhe kampionia e Kosovës kërkon sqarime nga FFK për tenderin e dyshimtë dhënë Devollëve

  Klubet e Superligës së Kosovës në futboll kanë mbetur vetëm spektatorë në procesin e shitjes së drejtave televizive të kampionatit të ri që nis...

  Kërkohet të ritenderohet liga që FFK-ja po ua jep Devollëve në mënyrë të dyshimtë

  Klubet e Superligës së Kosovës në futboll kanë mbetur vetëm spektatorë në procesin e shitjes së drejtave televizive të kampionatit të ri që nis...

  Edhe një tender për Devollët, tash Federata e Futbollit ia dhuron ligën në një proces të dyshimtë

  Devollët nuk humbasin dot në tenderët që ua mësyjnë. Madje, ata tashmë kanë arritur të depërtojnë edhe në futbollin kosovar, ku dyert iu hapën...

  Skandaloze: Bandat e korruptuara të FFK-së nuk akreditojnë gazetarët që kritikojnë punën e tyre

  Kosova A dhe Kosova U21 do të zhvillojë ndeshjet ndërkombëtare gjatë muajit shtator.Skuadra e drejtuar nga Challandes luan në Itali kundër Moldavizë derisa e...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...