fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT SPORTI NDERKOMBETARE

  SPORTI NDERKOMBETARE

  Si do të jenë çiftet e gjysmë finaleve në Champions League ?

  I Pasi u hodhë shorti për çerek-finale, UEFA ka hedhur edhe shortin për gjysmë-finale të Ligës së Kampionëve.Fillimisht këto janë  çiftet çerek-finale të Ligës...

  Mediumi zviceran: Novak Djokovic dëshiron t’i japë fund Pavarësisë së Kosovës!

  Mediet zvicerane dhe ato gjermane së fundmi i kanë dhënë vëmendje të madhe tenistit Novak Djokovic.Mediumi zviceran “Blick” ka shkruar se tenisti serb Novak...

  Ndryshime në protokoll, shtyhet fillimi i Ligës Premier – ylli i Arsenalit e zbulon datën e saktë kur do të fillojnë ndeshjet

  Kampionati elitar anglez Liga Premier duket se nuk do të fillojë ashtu siç ishte paraparë me 12 qershor.Skuadrat angleze kanë rifilluar stërvitjet në grupe...

  UEFA, e gatshme ta shtyjë afatin e fundit për ligat

  Gazeta britanike DailyMail shkruan se UEFA është e gatshme ta shtyjë afatin përfundimtar të 25 majit, që e kishte vendosur si datën e fundit...

  Zbulohet plani i përbashkët i UEFA’s dhe Shoqatës së Klubeve për mbylljen e sezonin

  UEFA dhe ECA (Shoqata e Klubeve Europiane) kanë mbajtur kontakte të vazhdueshme në orët e fundit me synim gjetjen e konsensusit për rifillimin e...

  Fatih Terim shërohet nga coronavirusi

  Fatih Terim ka gëzuar të gjithë në Turqi, pasi është shëruar plotësisht nga coronavirusi.Trajneri i Galatasarayt javë më...

  Rusia e Serbia po lobojnë fuqishëm kundër FFK’së: Rrezikohet suspendimi nga FIFA e UEFA

  Pavarësisht se është i dënuar me 9 muaj burg efektiv, Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, nuk e ka...

  UEFA publikon raportin finaciar 2018/2019, FFK prap ka manipuluar me financat e klubeve tona

  Sipas raporti të publikuar nga UEFA shihet që klubeve të FFK-së nga fondi i solidaritetit ju kanë takuar 600.000 euro, ndërsa klubeve...

  Federata e Futbollit të Kosovës në prag të suspendimit nga FIFA, shkak dënimi i Agim Ademit

  Kanë kaluar më shumë se dy javë prej se Agim Ademit i është konfirmuar dënimi me burg efektiv prej 9 muaj...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...