fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More

  SERIE A

  Atalanta nënshtron Interin në “Meazza”, Handanovic shpëton ekipin duke pritur penallti në fund

  Inter dhe Atalanta kanë ndarë pikët duke barazuar 1:1 në ‘San Siro’ në sfidën derbi të xhiros së 19-të të Serie A.

  Lautaro shënon gol të bukur për Interin

  Interi ka kaluar në epërsi ndaj Atalanta-s që në minutën e 5 të ndeshjesGoli erdhi pas një bashkëpunimi...

  Inter – Atalanta, futbollisti shqiptar e nis nga fillimi, këto janë formacionet zyrtare

  nteri dhe Atalanta takohen në derbin e xhiros së 19-të në Serie A, raporton Zëri.info.Me fillim nga ora...

  Lazio fiton pas një gabimi qesharak të portierit të Napolit, rikthehet Valon Berisha

  Lazio e ka mposhtur Napolin me rezultat 1:0 në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A.Pas një...

  GOL, gjithmonë ai, Zlatan Ibrahimovic shënon golin e tij të parë pas rikthimit tek Milani

  Zlatan Ibrahimovic ka gjetur golin e parë në fanellën e Milanit që pas rikthimit në Serie A.Sulmuesi suedez...

  Milani në avanatzh ndaj Cagliarit, pjesa e dytë rezulton pozitive për “rossonerët”

  Milani ka kaluar në avanatzh ndaj Cagliarit.Golin për Rossonerët e ka shënuar Leao në minutën e 46, menjëherë...

  E konfirmuar, Amir Rrahmani ka nënshkruar me Napolin, prezantimi në mesjavë

  Amir Rrahmani ka bërë hapin më të madh në karrierën e tij.Kapiteni i Kosovës ka nënshkruar kontratë tri...

  Zbulohen shifrat e transferimit të Rrahmanit te Napoli

  Napoli pritet të jetë skuadra e ardhshme e Amir Rrahmanit.Kartoni i yllit të Kosovës do t’i takojë skuadrës...

  Mazzari lavdëron portierin kosovar, Samir Ujkani: Ka këto fjalë për të

  Samir Ujkani është bërë pjesë e skuadrës italiane, Torino gjatë verës së vitit 2019.Portieri i Kombëtares së Kosovës...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...