fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More

  Roma

  Roma dëshiron që sa më parë të mbyllë transferimin e Pedros

  Roma është gjithnjë e më afër transferimit të Pedro Rodriguezit nga Chelsea me të përfunduar ky sezon.Sulmuesi spanjoll tashmë ka bërë të ditur se...

  Roma u kthehet fitoreve në Serie A, triumfon me rezultat bindës ndaj Lecces

  Roma e ka mposhtur Leccen me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 25-të në Serie A.Pas vetëm...

  Roma e mbyllë vitin 2019 me fitore fantastike

  Roma e ka mbyllë vitin 2019 me fitore, e ka mposhtur 4-1 Fiorentinën. Shënuan edhe Zaniolo e Dzeko…Skuadra...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...