fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT Real Madrid

  Real Madrid

  Vdes nga koronavirusi, ish-zv/presidenti i Real Madridit

  Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare ish-zv/presidenti i Real Madridit, Amador Suarez Villa.Ai ndërroi jetë për shkak të Koronavirusit ku qëndroi por rreth 40...

  Zërat për largimin e Zinedine Zidanes nga Real Madridi rriten, francezi ka problem me Florentino Perezin

  Futbolli është pezulluar tash e disa ditë shkaku i coronavirusit, por mediat vazhdojnë me lajme për largimet dhe ardhjet e mundshme.

  Real Madridi po planifikon largimin e Bale si lojtar i lirë

  Real Madridi thuhet është duke menduar largimin e ylli uellsian, Gareth Bale, si lojtar i lirë këtë vit.Sipas...

  Real Madridi dhe Barcelona në ‘luftë’ për Alaban

  Mbrojtësi i Bayern Munichut, David Alaba ka përfunduar në radarin e klbeve të mëdha nga La Liga.Alaba ka...

  Real Madrid nënshkruan adoleshentin Reinier Jesus pas kërkimit të vazhdueshëm të superyllit të Brazilit

  Real Madrid nënshkroi të riun premtues Reinier Jesus për rreth 33 milion dollarë të hënën, pasi klubi spanjoll vazhdon kërkimin e tij...

  Real Madridi fiton Superkupën e Spanjës – mposht Atletico Madrid pas penalltive

  Real Madridi e ka fituar Superkupën e Spanjës që u zhvillua në Arabinë Saudite. Karton të kuq, raste, pritje, karton të verdhë,...

  Real Madridi shkelë Valencian dhe kalon në finale të Superkupës së Spanjës

  Real Madridi ka arritur të shënojë fitore në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës ndaj Valencias me rezultat 3-1.Sistemi...

  Pochettinos i ofrohet shansi të bëhet trajner i Real Madridit

  Mauricio Pochettino mund të rikthehet shumë shpejtë në futboll.Trajneri argjentinas u shkarkuar nga Tottenham Hotspuri para disa javësh...

  Reali ndalet nga Bilbao, Barca kryesues i vetëm i La Ligas

  Pas barazimit në El Clasico, Real Madrid ka humbur edhe dy pikë të tjera.Skuadra e drejtuar nga...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...