fbpx
Sunday, July 5, 2020

​Haradinaj i bindur se nën kryesimin e Gjermanisë, do të ndodhë liberalizimi i vizave

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania.Ish-kryeministri Haradinaj shpreson se nën kryesimin e...
More
  TE FUNDIT SPORT Manchester United

  Manchester United

  Chelsea dhe Unitedi i qasen seriozisht transferimit të Chiesas

  Dy klubet e mëdha angleze, Chelsea dhe Manchester Unitedi po lidhen seriozisht me një transferim të sulmuesit të Fiorentinës, Federico Chiesa.Sipas mediumit italian Gazzetta...

  Man Unitedi interesohet për Coutinhon

  Manhester Unitedi është interesuar për transferimin e mesfushorit të Barcelonës të huazuar në Bayern Munich, Philippe Coutinho, gjatë afatit kalimtar të verës.

  ‘Djajtë e Kuq’ kafshatë e lehtë për Liverpoolin

  Liverpool vazhdon synimin e tyre për një titull të parë të ligës në 30 vjet e fundit, duke mposhtur rivalët Manchester...

  Liverpool e Manchester United i publikojnë formacionet zyrtare me disa ndryshime

  Liverpooli do të jetë nikoqir i Manchester Unitedit në përballjen në kuadër të javës së 23-të në Ligën Premier.

  Pa probleme për Manchester Unitedin dhe Chelsean

  Manchester Unitedi ka regjistruar fitore të madhe kundër Norwich Cityt në kuadër të Premierligës.Në ndeshjen e zhvilluar në...

  Arsenali dhe Unitedi bëjnë oferta për Cavanin

  Klubet e mëdha angleze, Arsenali dhe Manchester Unitedi thuhet se kanë bërë oferta për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Edinson Cavani.

  City deklason Unitedin, Manchesteri është blu!

  Në kuadër të Kupës së Ligës së Anglisë, Manchester City luajti në udhëtim tek Man United, ku edhe morën fitore me rezultatin...

  Gary Neville e ndërpreu Jose Mourinhon gjatë intervistës kur e pa gabimin trashnik të David de Geas

  Gary Neville nuk ka mundur t’u besojë syve kur e ka parë gabimin trashanik të David de Geas ndaj Watfordit.

  Dy gabime nga United dhe Watford merr tri pikë të mëdha në Ligën Premier

  Watfordi e ka mposhtur 2-0 Manchester Unitedin në kuadër të javës së 18-të në Ligën Premier.Pjesa e parë...

  Must Read

  Reagon djali i Adem Demaçit pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja për Thaçin dhe Veselin

  Shqiptar Demaçi, djali i veprimtarit Adem Demaçi, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të...

  Thaçi nuk do të dorëhiqet

  Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje.Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e...

  Këto janë masat e reja të Qeverisë pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19

  Kryeministri i Kosovës, Avullah Hoti përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se qeveria ka marrë disa vendime për shkak të rritjes...