fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT Liverpool

  Liverpool

  Liverpooli interesohet për transferimin e Raul Jimenez

  Raul Jimenez është njëri nga sulmuesit më të vlerësuar këtë edicion në Angli.Sulmuesi meksikan ka bërë një sezon të madh me Wolverhampton Wanderers, duke...

  Jurgen Klopp deklarohet për humbjen e parë të Liverpoolit në këtë sezon

  Liverpooli i ka pësuar humbje e parë pas 44 ndeshjeve dhe 18 fitoreve radhazi në Ligën Premier, duke u mposhtur 3-0 në...

  Kloppi me fjalë të mëdha për Shaqirin: Nuk kam parë kësi muskuj, ai është një lojtar special

  Jurgen Klopp ka thënë fjalë të mëdha për Xherdan Shaqirin.Sulmuesi shqiptar nuk po luan rregullisht te Liverpooli, por...

  Flet Xherdan Shaqiri për largimin nga Liverpooli

  Futbollisti nga Zhegra, Xherdan Shaqiri, është përfolur shumë kohët e fundit për një largim nga skuadra angleze, Liverpool.Mediat...

  ‘Djajtë e Kuq’ kafshatë e lehtë për Liverpoolin

  Liverpool vazhdon synimin e tyre për një titull të parë të ligës në 30 vjet e fundit, duke mposhtur rivalët Manchester...

  Liverpool dyfishon epërsinë ndaj Manchester United

  Liverpooli ka arritur të dyfishoj epërsinë në derbin Anglez ndaj Manchester United në stadiumin ‘Anfield Road’, raporton TOPLAJME.ALGolin...

  Liverpool e Manchester United i publikojnë formacionet zyrtare me disa ndryshime

  Liverpooli do të jetë nikoqir i Manchester Unitedit në përballjen në kuadër të javës së 23-të në Ligën Premier.

  Liverpooli triumfon edhe në udhëtim te Tottenhami, Reds janë gati për derbin me Unitedin

  Liverpooli ka arritur të marr një fitore të madhe 1-0 në udhëtim te Tottenham Hotspur në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Barcelona e do Kloppin si trajnerin e tyre të ardhshëm

  Ernesto Valverde duket se po e shijon sezonin e tij të fundit te Barcelona, pasi në verën e vitit 2020 do të...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...