fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT LEAGUE ONE

  LEAGUE ONE

  Paralajmërimi i Arbër Zenelit, pritet rikthim i shpejtë në fushë

  Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli duket se është duke u rikuperuar në kohë rekord dhe rikthimi i tij në fushë...

  Hapja, mbyllja dhe gjithçka që duhet të dini për ‘afatin kalimtar të janarit 2020’ në futboll

  Klubet evropiane tashmë kanë nisur t’i identifikojnë transferimet potenciale për afatin e ardhshëm kalimtar, atë të muajit janar të vitit 2020.

  Tuchel: Neymar dhe Mbappe e motivojnë njëri-tjetrin

  Trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, beson se Neymar dhe Kylian Mbappe janë duke e motivuar njëri-tjetrin, pasi të dy shkëlqyen në...

  Për herë të parë në karrierë, Neymarit i bie vlera në treg

  Pothuajse 11 vjet pasi e filloi karrierën si futbollist profesionist, vlera e Neymarit në treg ka rënë për herë të parë, sipas...

  Afrohet afati i transferimeve, Neymar tregon se a do të transferohet në Barcelonë

  Neymar tentoi të largohet nga Paris Saint-Germain gjatë verës dhe të transferohej në Barcelonë, mirëpo kjo gjë nuk ndodhi.

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...