fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More

  LA LIGA

  Setien gjatë prezantimit te Barcelona: Dje po ecja rreth lopëve, sot po i stërvis më të mirët e botës

  Quique Setien është deklaruar sot (e mërkure) për herë të parë si trajner i Barcelonës.Ditën e djeshme...

  Zyrtare: Ernesto Valverde largohet, Quique Setién trajner i ri i Barcelonës

  Barcelona dhe Ernesto Valverde kanë arritur një marrëveshje për të ndërprerë kontratën, ndërsa është zyrtarizuar menjëherë Quique Setien.Gjatë...

  “Marca” tregon se Barcelona sot do të bëhet me trajner të ri

  Humbja kundër Atletico Madridit ishte shumë e vështirë për Barcelonën e po ashtu edhe për trajnerin e kësaj skuadre.

  Lirim Kastrati vërshohet nga ofertat, dy klube nga La Liga dhe një nga MLS e duan sulmuesin e Kosovës

  Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati është bërë subjekt i disa ofertave nga klubet elitare spanjolle në La Liga.

  Messi kërkon nga drejtuesit e Barcelonës rinovimin e kontratës së Suarezit

  Lionel Messi po kërkon nga drejtuesit e Barcelonës që t’i ofrojnë shokut të tij, Luis Suarez, një kontratë të re.

  Hapja, mbyllja dhe gjithçka që duhet të dini për ‘afatin kalimtar të janarit 2020’ në futboll

  Klubet evropiane tashmë kanë nisur t’i identifikojnë transferimet potenciale për afatin e ardhshëm kalimtar, atë të muajit janar të vitit 2020.

  Ylli i Barcelonës: Mund të mos shohim kurrë më një lojtar si Messi

  Së fundmi ishin ngritur dyshime për marrëdhënien mes Antoine Griezmannit dhe Lionel Messit, por francezi ka thurur lavde për bashkëlojtarin e tij.

  Pochettinos i ofrohet shansi të bëhet trajner i Real Madridit

  Mauricio Pochettino mund të rikthehet shumë shpejtë në futboll.Trajneri argjentinas u shkarkuar nga Tottenham Hotspuri para disa javësh...

  Reali ndalet nga Bilbao, Barca kryesues i vetëm i La Ligas

  Pas barazimit në El Clasico, Real Madrid ka humbur edhe dy pikë të tjera.Skuadra e drejtuar nga...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...