fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT Juventus

  Juventus

  Dybala dyshohet se ka dalur përsëri pozitiv me koronavirus!

  Paulo Dybala raportohet se ka rezultuar përsëri pozitiv me koronavirus.Sulmuesi argjentinas ka patur simptoma të reja dhe ka dalur përsëri pozitiv në testin e...

  “Ronaldo mund të luajë deri në moshën 40-vjeçare”

  Ish-mbrojtësi anësor i Kombëtares së Portugalisë, Paulo Ferreira, beson se bashkëkombësi i tij në Juventus, Cristiano Ronaldo, mund të vazhdojë të luajë...

  Cristiano Ronaldo po plaket – portugezi mbushi 35 vite

  Njëri ndër lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, Cristiano Ronaldo mbush 35 vjet sot, shkruan Gazeta Sinjali.

  Dybala pranon do të largohesha nga Juventus për të shkuar tek Manchester UTD

  Paulo Dybala pranoi se ishte afër largimit të Juventusit në sezonin e afërt dhe sulmuesi i yllit tha se e ardhmja e...

  Ronaldo i vërtetë është rikthyer: A mund ta ndalojë Interi, Messi apo ndonjë tjetër tjetër këtë sezon?

  Sulmuesi i Juventusit ka shënuar në shtatë ndeshje radhazi në Serie A dhe pamja e 34-vjeçarit të vendosur për t’i fituar të...

  “Unë jam lojtari më i mirë në botë momentalisht”

  Cristiano Ronaldo ka folur gjerë e gjatë për karrierën e tij, derisa ka përsëritur ‘jam lojtari më i mirë’

  Juventusi gaboi që zgjodhi Sarrin para këtij trajneri

  Disa zyrtarë të Juventusit besojnë se klubi italian gaboi kur e emëroi Maurizio Sarrin në krye të skuadrës, raporton “Corriere della Sera”,...

  Ronaldos nuk i pëlqen humbja, ja çka bën pas Superkupës!

  Juventus është gjunjëzuar nga Lazio në Superkupën e Italisë.Bardhezinjtë janë mundur 3-1 dhe kanë qenë të detyruar të...

  Lazio e Thomas Strakoshës mposht Juventusin dhe fiton Superkupën e Italisë

  Lazio e ka fituar Superkupën e Italisë që u zhvillua në stadiumin ‘King Saud University Stadium’ në Riyadh.Skuadra...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...