fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT Dortmund

  Dortmund

  Fitore spektakolare e Dortmundit ndaj Schalkes pas rikthimit të Bundesligës nga coronavirusi

  Borussia Dortmundi e ka marrë fitoren  e parë pas rikthimit të Bundesligës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit nga mesi i muajit mars.Verdhëezinjët fituan...

  Rashica – Borussia Dortmund, mediumi gjerman e konfirmon këtë lajm

  Jadon Sancho, raportohet se është në edicionin e tij të fundit te Borussia Dortmundi.Tinejxheri anglez, ish-futbollist i Manchester...

  Zyrtare: Haaland i bashkohet Dortmundit

  Borussia Dortmund ka njoftuar zyrtarisht se e ka kompletuar blerjen e talentit të madh norvegjez, Erlind Braut Haaland nga RB Salzburg.

  Mediat gjermane shkruajnë për deklaratën e Munishit: Milot Rashica pritet të kalojë te Dortmundi

  Milot Rashica është duke shkëlqyer në këtë sezon të Werder Bremeni dhe shumë skuadra janë të interesuar për të.

  Dortmund e mbyllë vitin me humbje

  Dortmund e ka mbyllur vitin 2019 me humbje, është mposhtur 2-1 nga HoffenheimSkuadra e Lucien Favre është befasuar...

  Barazim spektakolar në “Signal Iduna Park”, Dortmund-Leipzig mbyllet 3:3

  RB Leipzig ka dhuruar një përformancë brilante në pjesën e dytë, kësisoj për të mos u mposhtur në ‘Signal Iduna Park’.

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...