fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT BUNDESLIGA

  BUNDESLIGA

  Fitore spektakolare e Dortmundit ndaj Schalkes pas rikthimit të Bundesligës nga coronavirusi

  Borussia Dortmundi e ka marrë fitoren  e parë pas rikthimit të Bundesligës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit nga mesi i muajit mars.Verdhëezinjët fituan...

  Rashica në mes dy zjarresh, të shkoj në Liverpool apo në RB Leipzig

  Raportimet për një transferim të mundshëm të Rashicës vetëm sa janë shtuar edhe më shumë.Së fundmi një artikull për futbollistin kosovar ka publikuar edhe...

  Bayern Munich fiton ndaj Hoffenheim, kalon në çerekfinale të kupës

  Bayern Munich i ka vazhduar përpjekjet për ta mbrojtur titullin në Kupën e Gjermanisë, duke kaluar në çerekfinale të edicionit të sivjetmë...

  Goli i Milot Rashicës eliminon Borussia Dortmundin

  Werder Bremen ka arritur të shënojë fitore ndaj Borussia Dortmund me rezultat 3-2 në kuadër të DSB Pokal, ku Milot Rashica ishte...

  Bayerni kalon në pozitën e dytë, pasi deklason Herthan

  Bayern Munich e ka deklasuar Herthan e Berlinit me rezultat 0-4. Të katër golat e Bayern u shënuan në pjesën e dytë...

  Rashica – Borussia Dortmund, mediumi gjerman e konfirmon këtë lajm

  Jadon Sancho, raportohet se është në edicionin e tij të fundit te Borussia Dortmundi.Tinejxheri anglez, ish-futbollist i Manchester...

  Rashica drejt Premierligës? Ja kush e parashikon

  Afati kalimtar i janarit është hapur tashmë dhe tifozët e Wolverhamptonit mund të presin disa nënshkrime të vijnë në ‘Molineux’ pasi skuadra...

  Super goli i Rashicës nga distanca, nga momentet më të mira të Werderit këtë vit

  Është e pamundur që të kalojë java dhe Werder Bremen mos të bëjë asnjë postim në lidhje me Milot Rashicën.

  Hapja, mbyllja dhe gjithçka që duhet të dini për ‘afatin kalimtar të janarit 2020’ në futboll

  Klubet evropiane tashmë kanë nisur t’i identifikojnë transferimet potenciale për afatin e ardhshëm kalimtar, atë të muajit janar të vitit 2020.

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...