fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More

  Box

  Ndërron jetë në moshën 58-vjeçare ish-kampioni i botës në boks

  Roger Mayweather, ish-kampioni i botës në boks dhe xhaxhai dhe trajneri i Floyd, ka vdekur në moshën 58-vjeçare.Ai...

  Wilder turpërohet sërish, dalin në shesh deklaratat e para tre vjetëve

  Deklaratat e Deontay Wilderit në vitin 2017, kur e kishte kritikuar kundërshtarin e tij Bermane Stiverne për arsyetimet që i kishte dhënë...

  Tyson Fury i dërgon mesazh Deontay Wilderit pasi i mori titullin kampion

  Tyson Fury i ka dërguar një mesazh Deontay Wilderit, pas triumfit në Las Vegas në kategorinë e peshave të rënda në boks.

  Tyson Fury refuzoi shishen me ujë gjatë konferencës për një arsye vendimtare

  Të shtunën mbrëma (mëngjesin e të dielës me kohën tonë), Tyson Fury e ka arritur një prej fitoreve më të mëdha në...

  Tyson Fury refuzoi shishen me ujë gjatë konferencës për një arsye vendimtare

  Të shtunën mbrëma (mëngjesin e të dielës me kohën tonë), Tyson Fury e ka arritur një prej fitoreve më të mëdha në...

  Fury apo Wilder, ja kush e fiton meçin sipas Luan Krasniqit

  Në mëngjesin e së dielës do të zhvillohet meçi i madh në boks mes Tyson Furyt dhe Deontay Wilder.

  Ndërron jetë ish-boksieri i njohur

  Jimmy “Thunder” Peau ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare.Peau ndërroi jetë pas një operimi në tru.

  Joshua e parashikon fituesin e duelit Fury-Wilder

  Anthony Joshua ka parashikuar se Tyson Fury do ta rrahë Deontay Wilderin në rimeçin e tyre për titullin e kampionit të botës...

  Tyson Fury tregon pse s’pranon të ndeshet me Joshuan në Angli

  Tyson Fury ka insistuar se ai do të pranojë të zhvillojë meç kundër Anthony Joshuas vetëm nëse ai meç do të zhvillohet...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...