fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT Bayern Munchen

  Bayern Munchen

  Bayerni kalon në pozitën e dytë, pasi deklason Herthan

  Bayern Munich e ka deklasuar Herthan e Berlinit me rezultat 0-4. Të katër golat e Bayern u shënuan në pjesën e dytë...

  Dajaku – Muller: Kadale se nuk je këtu në Shqipëri

  Leon Dajaku ka filluar të lë gjurmë te Bayern Munich ku fundjavën që shkoi debutoi me skuadrën e parë në ndeshjen kundër...

  Leon Dajaku, e ardhmja e Bayern Munichut

  Leon Dajaku po konsiderohet si e ardhmja e Bayern Munichut.Për yllin e ri kosovar ka shkruar së fundmi...

  Bayern Munich vendos përfundimisht rreth trajnerit

  Kryetari i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, ka lënë të kuptohet se trajneri i përkohshëm i ekipit të partë, Hansi Flick, do të...

  Bayern Munich uron futbollistin shqiptar që debutoi sot me gjermanët

  Futbollisti shqiptar Leon Dajaku sot ka debutuar në fanellën e Bayern Munichut skuadër kjo që shënoi fitore me rezultat 2:0 ndaj Wolsburgut.

  Bayerni dhe Leroy Sane shumë afër marrëveshjes

  Leroy Sane dëshiron të largohet nga Manchester City për t’u rikthyer në Bundesligë.Këtë herë te Bayerni i Mynihut....

  Statistikat mbresëlënëse të Lewandowskit, a mund ta fitojë Topin e Artë?

  ‘Këpuca e Artë’, ‘Topi i Artë’, ‘The Best’, ‘UEFA Best Palyer’, këto janë çmimet individuale që pse jo, mund t’i fitojë Leëandoëski...

  Neuer dhe Muller të sigurtë se do të hakmerren kundër Chelsea në Ligën e Kampionëve

  Kampionët gjermanë janë të bindur se do të jenë pjesë e tetë skuadrave të mbetura në Ligën e Kampionëve.

  Hidhet shorti i 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve, përballje të zjarrta anglezo-spanjolle

  Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve.16 skuadrat tashmë kanë...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...