fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT Basketboll

  Basketboll

  Bashkimi fiton Kupën e Kosovës pas triumfit ndaj Mabetex Prishtinës

  Bashkimi e ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll në konkurrencën e femrave, duke mundur në finale Mabetex Prishtinën me rezultat 84:66...

  E konfirmon edhe policia: Skuadra serbe nuk kishte leje për të hyrë në Kosovë

  Skuadra serbe e basketbollit, Sloga Batocina është kthyer mbrapsht nga Policia e Kosovës në pikën kufitare në Jarinje derisa po tentonin të...

  Skuadrës serbe si lejohet të futet, në Kosovë

  Mediat serbe raportojnë se skuadra e basketbollit, “Sloga” nga Batoçina s’është lejuar të futej, në Kosovë.Skuadra e Ligës...

  Trajneri i Basketbollit sulmohet rëndë nga lojtarët e tij

  Një trajner i basketbollit të shkollave të mesme në New Jersey u sulmua para shkollës së tij.Kurse sipas...

  Dëshmitarët e rrëzimit të helikopterit të Bryant: Askush s’mund t’i shpëtojë kësaj

  Dëshmitarët e kanë përshkruar momentin tragjik të rrëzimit të një helikopteri, si pasojë e të cilit humbi jetën legjenda amerikane Kobe Bryant...

  Lajm tragjik: Mediat raportojnë për vdekjen e legjendës së basketbollit Kobe Bryant

  Ylli i basketbollit, Kobe Bryant, ka vdekur në një aksident me helikopter. Sipas TMZ, Bryant ka vdekur në një...

  Bashkimi triumfon në derbin ndaj Rahovecit

  Në një ndeshje shumë interesante, Bashkimi ka mundur Rahovecin me rezultat 85:81 (19:21, 20:21, 33:18, 13:21) në derbin e javës së 14-të...

  Dallas ndërprenë serinë fantastike të Lakers duke triumfuar në Staples Center

  Dallas Mavericks ka shkaktuar befasinë e mbrëmjes ë NBA.Skuadra nga Teksasi i ka dhënë fund serisë fantastike të...

  Ponte Prizreni fiton pa problem ndaj Trepçës

  Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Trepçës si mysafir me rezultat 51:103 (11:30, 16:35, 2:19, 22:19) në kuadër të javës së 14-të...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...