fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT SPORT Barcelona

  Barcelona

  Wenger: Jam i bindur që Barcelona do të transferojë një tjetër sulmues

  Arsene Wenger është i bindur që Barcelona do të nënshkruajë me një tjetër sulmues pavarësisht se pret përmirësim nga francezi Antoine Griezmann.Griezmann ka luftuar...

  Man City bënë goditjen e parë, ia rrëmben nga duart objektivin Barcelonës dhe Manchester Unitedit

  Manchester City ka bërë goditjen e parë në afatin kalimtar veror për këtë vit.Kampioni në fuqi i Anglisë ka transferuar portierin e talentuar holandez...

  Barcelona vendos çmim fiks për blerjen e Coutinhos, përndryshe mbetet në Camp Nou

  Klubi katalunas, Barcelona tashmë ka vendosur një çmim fiks për skuadrat që duan ta blejnë yllin brazilian, Philippe Coutinho.Gjatë të mërkurës u raportua se...

  Evertoni me ofertë zyrtare në drejtim të Barcelonës për Todibon

  Jean-Clair Todibo është i huazuar nga Barcelona te Schalke 04 deri në fund të sezonit me të vetmin qëllim për të marrë më shumë...

  Barcelona dhe Manchester City vazhdojnë bisedimet për shkëmbimin e bujshëm

  Barcelona dhe Manchester City prej javësh janë në bisedime për shkëmbim lojtarësh.Në tavolinë janë dy emrat e dy mbrojtësve portugez dhe që të dy...

  E konfirmojnë nga Argjentina, Interi e ka seriozisht për Messin

  Pas bombës së lëshuar nga Massimo Moratti për një tentativë të mundshme të Interit për të transferuar në Milano Lionel Messin e mohuar më...

  Real Madridi dhe Barcelona në ‘luftë’ për Alaban

  Mbrojtësi i Bayern Munichut, David Alaba ka përfunduar në radarin e klbeve të mëdha nga La Liga.Alaba ka...

  Sergio Ramos zbulon se çfarë mendon vërtetë për Lionel Messin

  Sergio Ramos ka thënë se ka konsideratë të madhe për yllin e Barcelonës, Lionel Messi dhe pavarësisht rivalitetit mes katalanasve dhe Real...

  Shtohet numri i skuadrave që e duan Upamecanon

  Dayot Upamecano është njëri nga mbrojtësit më të talentuar në Evropë.Qendërmbrojtësi francez po shkëlqen në dy vitet e...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...