fbpx
Wednesday, January 27, 2021

Shtyhet mbledhja e KQZ-së, nuk ka vendim për certifikimin e kandidatëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë vendim sot në orën 17:30 për procesin e certifikimit të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14...
More

  KORONAVIRUS

  Vdes edhe një pacient nga COVID-19 në Spitalin e Gjilanit

  Ka ndërruar jetë edhe një pacient në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit.Bëhet fjalë për xhaxhain e kryesueses së Kuvendit Komunal të Gjilanit, Musa Kurteshi.Lajmin...

  Numër rekord i të infektuarve me COVID-19, konfirmohen 276 raste të reja – vdesin 8 persona

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej...

  Rekord me testime e me të shëruar që nga fillimi i pandemisë në Kosovë

  Në Institutin e Shëndetësisë Publike të Kosovës për datën 17 korrik janë kryer më së shumti testime që nga fillimi i pandemisë me COVID-19.Naser...

  Studim: Koronavirusi e ka shkurtuar jetëgjatësinë e britanikëve për gati dy vjet

  Studim: Koronavirusi e ka shkurtuar jetëgjatësinë e britanikëve për gati dy vjetSipas një studimi britanik, koronavirusi e ka shkurtuar pothuajse për dy vjet jetëgjatësinë...

  “O moj nëna ime, vdiqa”- Pamje rrëqethëse, si rënkojnë pacientët me Covid 19 tek Infektivi në Tiranë

  Pacientë të shtrirë dhe të intubuar, mjekë që vrapojnë në korridore.Kjo është panorama nga spitali Infektiv, aty ku po mbahen mbi 100 pacientë të...

  Familjarët obligohen t’i furnizojnë me barna të prekurit me COVID-19 shkaku i mungesave në QKUK

  Familjarët e personave pozitivë me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi, të cilët janë të shtrirë në klinikat brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës,...

  Sa është gjoba në Zvicër për ata që i shmangen karantinimit?

  Zyra Federale e shëndetit Publik (BAG) ka krijuar një faqe në internet lidhur me temën e hyrjes/udhëtimit nga jashtë në Zvicër .Këshilli Federal ka...

  Krijohet kostumi antikoronavirus, mjekët do të jenë 100% të mbrojtur dhe nuk do të kenë më vapë

  Kriza e koronavirusit ka bërë që specialistë nga e gjithë bota të punojnë për t’i ofruar njerëzimit mjetet për të luftuar pandeminë.Një nga shpikjet...

  I infektuari me Covid-19 në shtëpinë e të moshuarve është me simptoma të lehta

  Dje është konfirmuar se një banor i shtëpisë së të moshuarve në Prishtinë ka rezultuar pozitiv me koronavirus.Në lidhje me këtë, foli Mentor Morina...

  Must Read

  Selmanaj: Kurti na prishi edhe me Shqipërinë

  Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se LDK ka treguar se është për të mirën e...

  Konjufca me akuza të rënda ndaj Valdete Dakës: Ajo ndikon në KQZ kundër Albin Kurtit, po duan eliminim politik

  Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca thotë se nuk ka ndonjë informacion se a ka ardhur në zyrën e VV-së ndonjë dokument që ia...

  Gjinovci: As unë nuk do ta lejoja Kurtin që të kandidojë

  Aktivisti Rron Gjinovci ka thënë se nuk do ta lejonte kreun e Lëvizjes Vetëvendosje të kandidonte në zgjedhjet e 14 shkurtit.Gjinovci në Pressing të...