fbpx
Sunday, July 5, 2020

​Haradinaj i bindur se nën kryesimin e Gjermanisë, do të ndodhë liberalizimi i vizave

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur fillimin e kryesimit të Presidencës së Këshillit të BE-së nga Gjermania.Ish-kryeministri Haradinaj shpreson se nën kryesimin e...
More
  TE FUNDIT SHËNDETËSI

  SHËNDETËSI

  Pamje të reja brenda Spitalit Infektiv në Shqipëri, ku janë shtruar të sëmurët me koronavirus

  Dalin pamje të reja nga Spitali Infektiv në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza” në Tiranë që prej marsit është spitali Covid1.Në imazhe shihen disa...

  Mbi 1 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

  Me rastet e sotme pozitive në testin për SARS-CoV-2, numri total i të infektuarve në vend ka arritur në 3.178.Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

  Haxhi Avdyli infektohet me COVID-19

  Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli është prekur nga COVID-19.Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com vetë Avdyli, duke shtuar se njoftimin për këtë e ka...

  Konfirmohen 113 raste të reja me coronavirus, shërohen 67 pacientë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 113 raste të reja me coronavirus, ndërkaq janë shëruar 67 pacientë.IKSHPK...

  Nënshkruhet marrëveshja e kredisë me Bankën Botërore, në vlerë të 46 milionë eurove

  Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka nënshkruar sot Marrëveshjen e Kredisë me Bankën Botërore përmes Asociacionit Zhvillimor Ndërkombëtar, në vlerë prej 46 milionë euro...

  Situatë e rënduar në Infektivë, mbi 100 të shtrirë dhe 4 në gjendje të rëndë

  Drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Ajazaj-Berisha, tha se në këtë klinikë të shtrirë pozitivë me COVID-19, janë 110 raste, prej tyre gjashtë...

  Vdesin edhe tre kosovarë si pasojë e infektimit me Covid-19

  Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nga infektimi me koronaivrus kanë ndërruar jetë edhe tre persona. Të dy viktimat sipas Klinikës Infektive janë...

  Edhe 62 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 61 pacientë të tjerë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 62 raste të reja me koronavirus në vend.Numri i të...

  Infektologu Tolaj: Janë 100 mijë persona të infektuar me Covid-19 në Kosovë

  Infektologu Ilir Tolaj ka thënë në emisionin Pressing në T7 se në Kosovë mund të jenë deri në 100 mijë raste aktive me Covid-19...

  Must Read

  Reagon djali i Adem Demaçit pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja për Thaçin dhe Veselin

  Shqiptar Demaçi, djali i veprimtarit Adem Demaçi, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të...

  Thaçi nuk do të dorëhiqet

  Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje.Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e...

  Këto janë masat e reja të Qeverisë pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19

  Kryeministri i Kosovës, Avullah Hoti përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se qeveria ka marrë disa vendime për shkak të rritjes...