fbpx
Tuesday, November 24, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT MAQEDONI

  MAQEDONI

  Tre ditë para zgjedhjeve, Kurti prezent në tubimin e Shkupit përmes një video

  Të mërkurën në Maqedoninë Veriore do të zhvillohen zgjedhjet parlamentare.Pak para kësaj sonte në Shkup është zhvilluar edhe një tubim nga Koalicioni i Aleancës...

  Mjeku nga Tetova vdes nga COVID-19 disa muaj para pensionimit

  Në Maqedonisë e Veriut ka vdekur mjeku i parë i diagnostikuar me sëmundjen COVID-19. Bëhet fjalë për mjekun specialist Arifikmet Deari nga Tetova.Ministri i...

  11 viktima dhe 185 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1364 teste në Maqedoninë e Veriut prej ku janë regjistruar 185 raste të reja infektimi me Covid-19.Po...

  Situatë alarmante në Maqedoni/ 196 raste të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 8 persona

  Ministria e shëndetësie së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 196 raste të reja me COVID-19 nga 1213...

  Janushev: Pendarovski duhet ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme

  Sekretari i Përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev kërkoi nga Stevo Pendarovski ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme dhe të mos bie në trysninë e Zoran...

  Sërish numër treshifror, regjistrohen 164 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit janë bërë 1.045 testime dhe janë regjistruar 164 raste të reja me Covid-19.Prej rasteve...

  KSHZ fillon aktivitetet për zgjedhjet kuvendare në Maqedoni

  Komisioni shtetëror i zgjedhjeve sot shqyrtoi Dekretin qeveritar për vazhdimin e veprimeve zgjedhore për zgjedhjet parlamentare dhe në bazë të asaj do t’i fillojë...

  Pjesëtari i sigurimit të Pendarovskit pozitiv me coronavirus

  Gjatë ditës së djeshme (17 maj, 2020) është bërë testimi për Covid-19 tek pjesëtari i sigurimit të presidentit Pendarovski i cili ka rezultuar pozitiv.Ai...

  Arrestohen në Kosovë Besim Krasniqi dhe Fadil Toçi, të kërkuar me fletarrest nga MPB-ja e Maqedonisë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev tha se nga “ana e MPB-së së Kosovës javën e kaluar janë privuar nga liria Besim Krasniqi...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...