fbpx
Monday, November 23, 2020

Haxhiu: E shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn.Haxhiu...
More
  TE FUNDIT MAGAZINA

  MAGAZINA

  “Baby thirrëm Miss”, kështu e paralajmëron këngën e re Ronela Hajati

  Hite e këngë te shumta janë paralajmëruar nga estrada shqiptare këto ditët e fundit, të cilët janë duke u bërë gati për sezonin veror.Ani...

  Rikthehet rasti i Loredanës, reperja merret në pyetje nga prokurori publik në Zvicër

  Reperja kosovare, Loredana Zefi është rikthyer bashkë me temën e skandalit që bëri bujë të madhe vitin e kaluar. Ajo dje është marrë në...

  E dashura e Ledrit takon ish-in e tij, Dafina dhe Sara bashkë në një foto

  Dafina Zeqiri dhe Sara Hoxha janë takuar dhe shfaqen të dyja të buzëqeshura në një fotografi.Dafina Zeqiri, Ledri Vula e Lumi B janë bërë...

  Sindroma e rrallë te fëmijët, ekspertët në SHBA dhe Britani: E lidhur me Covid-19

  Dhjetëra fëmijë në Britaninë e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara janë prekur nga një sëmundje e rrallë inflamatore, e lidhur me koronavirusin. Gjithashtu, në...

  Agon Tufa vjen me koverin e Sinan Vllasaliut

  Dite më parë kengetari i njohur Agon Tufa realizoi një lidhje direkte me gazetarin Gaxherri nga Klan Kosova, perfromancë kjo qe u bë në...

  Rina Balaj thotë se fustani i saj i mbrëmjes së maturës u kopjua nga supermodelja Bella Hadid

  Reperja e njohur nga Istogu, Rina Balaj, vazhdon të jetë personazh mjaft i ndjekur në rrjetet sociale.Ajo vetëm në rrjetin e popullarizuar, Instagram ka...

  Zbulohen detaje nga dasma e Luanës, plane që iu prishi pandemia COVID-19

  Moderatorja Luana Vjollca është në një dilemë të madhe nëse duhet ta organizojë këtë vit dasmën e planifikuar me Krenar Çoçajn, apo ta shtyjë...

  Afrona Dika duket atraktive ndërsa prezanton stilin e ri të flokëve

  Modelja dhe blogerja e njohur shqiptare, Afrona Dika, është një personazh mjaft i ndjekur në rrjetet sociale.Ajo shpesh ndan me fansat fotografi dhe video...

  Miloti me një moment të lumtur me gruan në veturë

  Milot Rashica së bashku me guran e tij Belkizën janë emra të njohur në shoëbizin kosovar.Dyshja me veprime të njëpasnjëshme nga përditshmëria, shpesh qëndrojnë...

  Must Read

  Gjashtë muaj përballje me pandeminë COVID-19 – testohen vetëm 3.2 për qind e popullsisë në Kosovë, 589 persona të vdekur

  Pandemia COVID-19 ka përfshirë shumicën e vendeve në botë, me këtë virus po vazhdon të përballet edhe vendi ynë.Sot, janë bërë gjashtë muaj që...

  Nesër fillon mësimi nëpër shkolla, të gjithë nxënësit obligohen të bartin maska

  Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të...

  Kryeministri izraelit të martën i drejtohet me një video-mesazh popullit të Kosovës

  Dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Washingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së...