fbpx
Friday, September 25, 2020

Rrëfehet qytetari që u rrah nga 4 policë – Tregon çka çoi te rrahja

Ngjarje e rëndë dhe e pahijshme ka ndodhur mbrëmë në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, ku në videon shihet një person me inicialet B.S,...
More
  TE FUNDIT KRONIKË E ZEZË

  KRONIKË E ZEZË

  Gjykata e ul dënimin për Pjetër Ndrecajn

  Gjykata Themelore në Gjakovë e ka dënuar Pjetër Ndrecajn me 24 vjet e gjysmë burg.Ndrecaj u soll në sallën e gjykimit i prangosur dhe...

  Ndërron jetë fëmija që u godit nga autobusi, në Mitrovicë

  Rreth orës 12:30 në rrugën Shemsi Ahmeti, në Mitrovicë ka ndodhur një aksident, ku një autobus ka goditur një fëmijë të moshës 6 vjecare.Burimet...

  Rrëfimi i dhimbshëm i Mejremes nga Gjakova, serbët ia vranë dy djemtë 12 e 10 vjeç

  Hyrja e parlamentit të Kosovës është e shënjuar me 1133 lule, që simbolizojnë 1133 fëmijë të vrarë nga forcat serbe gjatë luftës.1133 fëmijë, që...

  Humb jetën tragjikisht në një aksident në Itali i riu shqiptar

  Në orët e para të mëngjesit të djeshëm një i ri shqiptar humbi jetën në një aksident rrugor në Itali.Sipas mediave nga vendi fqinj...

  Dalin rezultatet e autopsisë, 39-vjeçarja nga Istogu nuk ka vdekur nga coronavirusi

  Sevdije Kukleci nga fshati Lluga e Istogut ka ndërruar jetë një muaj më parë si pasojë e sepsës.Kështu tregon rezultati i nxjerr i autopsisë,...

  Gjendet i vdekur në banesën e tij, ambasadori i Kinës në Izrael

  Ambasadori i Kinës në Izrael, Du Wei, ka vdekur në banesën e tij në periferi të Tel Aviv, raportojnë media izraelite.Du, 58 vjeç, u...

  Gjendet e vdekur një 31-vjeçare në një banesë në Prishtinë

  Një grua 31-vjeçare, është gjetur e vdekur në një banesë në Prishtinë.Këtë e ka konfirmuar për KOHË-n zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.“Ju...

  7 familjarë rrahen mes vete në Gjilan, njëri dërgohet në QKUK

  Me 10 maj 2020, rreth orës 14:00, Policia e Kosovës në Gjilan kanë pranuar një informuar për një rast “Lëndim i rëndë trupor “...

  Policia tregon detajet e aksidentit në rrugën Klinë – Gjakovë ku një person humbi jetën

  Një aksident me fatalitet ka ndodhur në rrugën Klinë-Gjakovë rreth mesditës. Një person ka humbur jetën ndërsa dy të tjerë janë lënduar në këtë...

  Must Read

  Policia e sqaron arrestimin e mbrëmshëm: Qytetari ishte arrogant, kërcënoi policinë

  Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk...

  Haradinaj: Kjo nuk i ka hije policisë

  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas lajmit për arrestimin e një qytetari në qendër të Prishtinës me arsyetimin se...

  Hoti i reagon PDK-së dhe LVV-së: E kemi kthyer Kosovën në rrugën euro-atlantike pa shpenzuar miliona

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kritikave që janë bërë ndaj tij pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë.Hoti...