fbpx
Saturday, September 26, 2020

Rrëfehet qytetari që u rrah nga 4 policë – Tregon çka çoi te rrahja

Ngjarje e rëndë dhe e pahijshme ka ndodhur mbrëmë në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, ku në videon shihet një person me inicialet B.S,...
More
  TE FUNDIT EKONOMI

  EKONOMI

  Kosova futet në kredi për të mbështetur ndërmarrjet publike

  Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, njoftoi se sot ekzekutivi kosovar aprovoi dy marrëveshje financiare. Vlera e përgjithshme e këtyre marrëveshjeve kap shifrën 41 milionë...

  Thellohen pasojat e krizës ekonomike, 50 milionë euro më pak në ATK

  Administrata Tatimore dhe Dogana e Kosovës përkundër gjendjes emergjente shëndetësore në vend, janë duke u angazhuar në zhvillimin e aktiviteteve të tyre, në mënyrë...

  Ja kur pritet të bëhen pagesat prej 170 eurosh të Pakos Emergjente

  170 eurot që janë premtuar nga Qeveria e kaluar për dy muaj për t’iu dal në ndihmë sektorit privat për shkak të pandemisë po...

  Ministria e Financave thotë se nuk ka vendim për kompensimin e parave të tërhequra nga Trusti Personal

  Ministria e Financave dhe Transfereve ka bërë të ditur se qytetarët të cilët do të tërheqin 10%-shin e kursimeve të tyre nga Trusti Personal...

  Hoxha: Dy qeveri dështuan ta zbatojnë një Pako Emergjente

  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, ka thënë se Qeveria e kaluar e udhëhequr nga Albin Kurti dhe ajo që po udhëhiqet...

  Lajm i keq për përfituesit e Pakos Emergjente

  Mosratifikimi i Marrëveshjeve Ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës do të rrezikojë ekzekutimin e mjeteve financiare nga Pakoja Emergjente Fiskale.Sipas Ministrisë së Financave mosvotimi i...

  Paratë që s’preken dot

  Republika e Kosovës ka pësuar humbje të mëdha financiare për shkak të pandemisë se shkaktuar nga koronavirusi. Për të mbuluar humbjet, Qeveria në detyrë...

  BE, FMN dhe Banka Botërore kërkojnë që të ratifikohen marrëveshjet financiare të negociuara për të tejkaluar krizën ekonomike

  Zyra e Bashkimit Evropian, shefat e misioneve të BE-së, ambasadorët e Norvegjisë, Zvicrës dhe Mbretërisë së Bashkuar, shefi i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe...

  LDK nuk sqarohet për një miliard eurot që përmendi Hoti

  Një ditë më parë në një status në Facebook Avdullah Hoti shkroi se programi i tij qeverisës do i ketë 1 miliardë euro për...

  Must Read

  Policia e sqaron arrestimin e mbrëmshëm: Qytetari ishte arrogant, kërcënoi policinë

  Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk...

  Haradinaj: Kjo nuk i ka hije policisë

  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas lajmit për arrestimin e një qytetari në qendër të Prishtinës me arsyetimin se...

  Hoti i reagon PDK-së dhe LVV-së: E kemi kthyer Kosovën në rrugën euro-atlantike pa shpenzuar miliona

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kritikave që janë bërë ndaj tij pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë.Hoti...