fbpx
Wednesday, January 27, 2021

Shtyhet mbledhja e KQZ-së, nuk ka vendim për certifikimin e kandidatëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë vendim sot në orën 17:30 për procesin e certifikimit të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14...
More

  BOTA

  Pas betimit të Bidenit si President, reagojnë vartësit e Putinit

  Kremlini ka hedhur ‘grepat’ e nisjes së një dialogu Rusi-SHBA pas tranzicionit të pushtetit në këtë të fundit.Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka deklaruar...

  Pamje: Një burrë ia vë flakën vetes para qeverisë së këtij vendi

  Një burrë 35 vjeç raportohet se ia ka vënë flakën vetes para ndërtesës së qeverisë në Bjellorusi dhe më pas është dërguar në spital.Policia...

  Kush është virologja që po bën shumë bujë?

  Një virologe ka shkaktuar shumë bujë me komentet e saj se qeveria kineze ka mbuluar origjinën e vërtetë të koronavirusit.Sipas Daily Mail, ajo ka...

  Nëse kapesh pa maskë në Turqi: Gjobë, karantinë dhe dhjetë libra për tu lexuar

  Cfarë ndodh në Turqi nëse kapesh që nuk mban maskë në hapësirat publike dhe në vendin e punës? Në provincën e Sakarya, në veri-lindje...

  Al-Qaeda kërcënon Charlie Hebdo për ribotimin e karikaturave të profetit Muhamed

  Rrjeti terrorist Al Qaeda kërcënoi sërish revistën satirike franceze ”Charlie Hebdo”, që ribotoi karikaturat mbi profetin Muhamed, origjina e sulmit terrorist të 7 janarit...

  Trump vazhdon ta promovojë pseudo-shkencën edhe kur vendi po kalon në periudhën më të keqe nga virusi

  Në ditën kur ShBA kaloi një moment tjetër tragjik, me 150.000 vdekje nga koronanvirusi, u dëshmua dhe u bë e qartë edhe një herë...

  Australi, peshkaqeni e tërheq një 10 vjeçar nga varka dhe e sulmon, babai u hodh në ujë për ta shpëtuar

  Një djalë 10 vjeçar nga Australia u sulmua nga një peshkaqen në brigjet e Tasmanias.Sipas CNN, përcjell Telegrafi, ai pësoi lëndime të rënda dhe...

  Eskalojnë tensionet, Azerbajxhani kërcënon Armeninë me sulm ndaj reaktorit bërthamor

  Azerbajxhani i ka rritur në masë dramatike tensionet në konfliktin me Armeninë pas kërcënimit të qartë për bombardim të reaktorit bërthamor, që do të...

  Rusia: S’kemi nevojë të vjedhim, kemi marrëveshje me Oksfordin për vaksinën kundër Covid-19

  Rusia ka mohuar se ka kryer sulm kibernetik ndaj Universitetit të Oksfordit, por ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshje me këtë institucion dhe kompaninë...

  Must Read

  Selmanaj: Kurti na prishi edhe me Shqipërinë

  Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se LDK ka treguar se është për të mirën e...

  Konjufca me akuza të rënda ndaj Valdete Dakës: Ajo ndikon në KQZ kundër Albin Kurtit, po duan eliminim politik

  Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca thotë se nuk ka ndonjë informacion se a ka ardhur në zyrën e VV-së ndonjë dokument që ia...

  Gjinovci: As unë nuk do ta lejoja Kurtin që të kandidojë

  Aktivisti Rron Gjinovci ka thënë se nuk do ta lejonte kreun e Lëvizjes Vetëvendosje të kandidonte në zgjedhjet e 14 shkurtit.Gjinovci në Pressing të...