fbpx
Wednesday, July 15, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More
  TE FUNDIT BALLKAN

  BALLKAN

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  Vuçiq: Na pret një betejë e vështirë për Kosovën, po përpiqem të humbasim sa më pak

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, paralajmëroi sot se vendi i tij do të përballet me një luftë të vështirë për Kosovën.“Na pret një betejë...

  Mjeku nga Tetova vdes nga COVID-19 disa muaj para pensionimit

  Në Maqedonisë e Veriut ka vdekur mjeku i parë i diagnostikuar me sëmundjen COVID-19. Bëhet fjalë për mjekun specialist Arifikmet Deari nga Tetova.Ministri i...

  Rusia po zhvillon një luftë hibride në territorin e Bosnjës e Hercegovinës

  Rusia po zhvillon një luftë hibride në territorin e Bosnjës e Hercegovinës, kështu ka thënë bashkë-kryetari i aleancës Amerikano-Evropiane me qendër në Washington, Reuf...

  Vuçiqi i gëzohet aktakuzës për Thaçin (VIDEO)

  Lajmi për aktakuzën ndaj Hashim Thaçit e ka gëzuar presidentin serb Aleksandar Vuçiq.Se e mirëpriti këtë lajm presidenti serb ua tha reporterëve në Bruksel,...

  ‘Festë e madhe’ në Serbi pas ngritjes së aktakuzave ndaj Thaçit e Veselit: Ekzaltohen mediat e Vuçiqit

  Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, të...

  Një ditë pas zgjedhjeve, Lajçak shkon në Beograd

  Një ditë pasi Serbia mbajti zgjedhjet parlamentare, përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajcak, ka mbërritur në Beograd.Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun mes...

  Profesori serb: Vuçiq është në panik, e dini çfarë janë amerikanët…

  Profesori serb Kosta Çavoshki ka deklaruar se ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov erdhi në Serbi për dhënë “vërejtjen e fundit për presidentin Vuçiq”...

  Dialogu Kosovë-Serbi, Vuçiq bisedon me Macron

  Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin francez Emmanuel Macron.Temë e kësaj bisede ishte edhe dialogu...

  Must Read

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...