fbpx
Tuesday, July 14, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More

  “Le ta ndezim këtë qiri!”: Krejt çfarë ndodhi para dhe gjatë nisjes së raketës drejt hapësirës – fillimit historik të SpaceX dhe NASA

  NASA dhe SpaceX e Elon Musk kanë rikthyer zyrtarisht “hapësirën tek SHBA-të” me lëshimin e suksesshëm të raketës Falcon 9 nga Qendra Hapësinore Kennedy...

  Arktiku përfshihet nga vala e ngrohtë, temperatura shkon deri në 30 gradë

  Një valë e pashembullt e motit të ngrohtë e ka përfshirë rajonin e Arktikut në Polin e Veriut, ku temperatura gjatë kësaj jave ka...

  Kina kërcënon me luftë: Sulmi ndaj Tajvanit si opsion

  Kina do të sulmoj Tajvanin nëse nuk ka opsion tjetër të ndalimit të pavarësisë, tha njëri prej gjenralëve më të lartë të ushtrisë kineze...

  “Kur u lansua 3G, doli SARS-i, me 4G doli gripi i derrave, me 5G tani Covid-19”

  Boksieri i famshëm anglez, Amir Khan ka ndarë teorinë e tij të veçantë të komplotit rreth pandemisë së koronavirusit botëror.Ai ka thënë se koronavirusi...

  Most Popular

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  Ndërron jetë fëmija që u godit nga autobusi, në Mitrovicë

  Rreth orës 12:30 në rrugën Shemsi Ahmeti, në Mitrovicë ka ndodhur një aksident, ku një autobus ka goditur një fëmijë të moshës 6 vjecare.Burimet...

  Rrëfimi i dhimbshëm i Mejremes nga Gjakova, serbët ia vranë dy djemtë 12 e 10 vjeç

  Hyrja e parlamentit të Kosovës është e shënjuar me 1133 lule, që simbolizojnë 1133 fëmijë të vrarë nga forcat serbe gjatë luftës.1133 fëmijë, që...

  Humb jetën tragjikisht në një aksident në Itali i riu shqiptar

  Në orët e para të mëngjesit të djeshëm një i ri shqiptar humbi jetën në një aksident rrugor në Itali.Sipas mediave nga vendi fqinj...

  Dalin rezultatet e autopsisë, 39-vjeçarja nga Istogu nuk ka vdekur nga coronavirusi

  Sevdije Kukleci nga fshati Lluga e Istogut ka ndërruar jetë një muaj më parë si pasojë e sepsës.Kështu tregon rezultati i nxjerr i autopsisë,...

  Gjendet i vdekur në banesën e tij, ambasadori i Kinës në Izrael

  Ambasadori i Kinës në Izrael, Du Wei, ka vdekur në banesën e tij në periferi të Tel Aviv, raportojnë media izraelite.Du, 58 vjeç, u...

  Dhunohet nga tre meshkuj një femër në Mitrovicë

  Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Mitrovicë është raportuar se viktima femër kosovare dyshohet se është dhunuar nga tre të dyshuar meshkuj...

  Vrasja e kosovarit në Angli, ‘Daily Mail’ sjell detaje të reja nga jeta luksoze

  Vrasje e realizua me efikasitet të pamëshirshëm, si diçka nga një film aksion në Hollywood, ose, ndoshta më i përshtatshëm, një dramë e krimit...

  Gjendet i vdekur në banesën e tij, ambasadori i Kinës në Izrael

  Ambasadori i Kinës në Izrael, Du Wei, ka vdekur në banesën e tij në periferi të Tel Aviv, raportojnë media izraelite.Du, 58 vjeç, u...

  MOS I HUMB

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.

  Shendetesi

  SPORT

  TEKNOLOGJI