fbpx
Wednesday, July 15, 2020

Edhe një person humb jetën nga COVID-19

Edhe një person ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19, transmeton TOPLAJME.ALNumri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka...
More

  te fundit

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  A po përgatitet Isa Mustafa për tu bërë president?

  Aktakuza nga Haga kundër presidentit aktual Hashim Thaçi, duket sa ka shtuar apetitet e Isa Mustafës për të marrë postin e presidentit. Krejt kjo, në rast se Thaçi sonte në ora 20 deklaron dorëheqjen e tij. Edhe në rast se nuk e bën një gjë të tillë, gjithsesi edhe nëse përfundon mandatin e plotë (gjë që shumë dyshoj) Thaçi deri në shkurt të vitit të ardhshëm ka mandat.

  Në këtë rrjedhë logjike deshifrimi i takimeve të Isa Mustafës me Ramush Hradinajn dhe Fatmir Limajn, duket se ka të bëjë me postin e presidentit. Jo rrallëherë, Isa Mustafa ka shfaqur ambiciet e tija për të qenë president i vendit. Me moshën e shtyrë të tij, Isa Mustafa në kalkulimet e tija duket se dëshiron të përfundojë karrierën politike dhe jetësore në postin e presidentit të vendit.

  BLEJ TANI

  Për të arritur tek një gjë e tillë natyrisht se rruga nuk është e lehtë, pasi numrat në kuvend nuk janë edhe aq në favor të tij. Me antipatinë qe ka edhe tek një pjesë e deputetëve të LDK-së, Isa po mundohet që të sigurojë votat e aleatëve në partneret qeverisës, para se të kthehet tek shtëpia e tij.

  Përkundër se takimeve me aleatët qeverisës u thanë se ndodhin pasi nuk jemi pa moti”, arsyeja e vërtetë është krejt tjetër. Në rast se Hashimi jep dorëheqje atëherë deri në zgjedhjen e presidenti këtë funksion do ta kryejë Vjosa Osmani, rivalja më e madhe e Isa Mustafës.

  Isa, po mundohet të sigurojë mbi 61 vota, nëse këtë nuk e arrin do rrijë aty ku është, megjithatë kjo dëshirë e madhe i vlon në gji.

  Mbase do të shpresojë që Thaçi t’i kthejë nderin që ia bëri në 2016, për t’i siguruar ndonjë votë nga PDK.

  Zhvillime interesante pritët të ndodhin, fillimisht nga sonte në ora 20.

  Latest Posts

  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, ndryshon formatin e garave dy herë brenda pak ditëve!!!

  Ndryshohet sërish formati i garave të Superligës.Komiteti Ekzekutiv i FFK-së gjatë të martës  mbajti mbledhjen e radhës ku u diskutua për rrjedhën e garave...

  LDK-ja thotë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës është shumë e mirë

  Të premten e kaluar, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen e tij ka...

  Nga nesër rezultatet për të infektuarit, shëruarit, të vdekurit nga COVID-19 do të publikohen në ora 15:00

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga nesër, informacionet për numrin e mostrave të analizuara, numrin e atyre që rezultojnë pozitiv në...

  Shqiptarët ia kërkojnë 1 ministri Vuçiqit dhe 3 pozita tjera për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Serbisë

  Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në...

  mos i humb

  Reagim tjetër: Nëse nuk ndodhë kjo gjë, Prishtina ka paraparë tërheqjen nga garat

  Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

  Ish-kreu i Plisave fton klubet për protestë: Krerët e FFK-së po e shkatërrojnë futbollin

  Ish-kreu i Plisave, Albert Kastrati ka ftuar të gjithë klubet që të bashkohen në një protestë kundër atyre që po e dëmtojnë futbollin e...

  Llapi pas skandalit të Gjilanit: Federata me të deleguarit e saj po i humbin investimet milionëshe të donatorëve të klubeve

  Llapi ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  Ballkani dënon ndërhyrjen brutale të policisë ndaj trajnerit dhe lojtarëve të Prishtinës

  Ballkani ka reaguar pas ndeshjes së sotme mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku trajneri dhe futbollistët e prishtinasve u goditën me sprej lotjsellës nga policia.Gjilani...

  Trepça ‘89: Kjo që ndodhi sot nuk ka të bëjë me futboll

  Trepça ’89 ka reaguar pas ndeshjes së sotme kontraverse mes Gjilanit dhe Prishtinës, duke thënë se kjo që ka ndodhur sot nuk ka të...

  REKLAMA JUAJ KETU

  Nese deshironi te reklamoni ne portaline tone atehere na kontaktoni ketu.