fbpx
Wednesday, January 27, 2021

Shtyhet mbledhja e KQZ-së, nuk ka vendim për certifikimin e kandidatëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë vendim sot në orën 17:30 për procesin e certifikimit të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14...
More

  PZAP aprovon vendimin e KQZ-së, Kurtit i mohohet kandidimi

  Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në PZAP, pas moscertifikimit të listës së kandidatëve...

  Ushtarët e FSK-së bëjnë historinë, angazhimi i parë ndërkombëtar në ruajtjen e paqes dhe sigurisë botërore

  Në një ceremoni ushtarake, në prezencën e autoriteteve civile dhe ushtarake, në bazën Camp dodge, të Johnston, të shtetit të Iowa-s, është realizuar ceremonia...

  Opsionet e mundshme që mund të dalin nga PZAP-i për kandidatët e pacertifikuar

  Partitë politike, listat e të cilave nuk janë certifikuar ende nga KQZ-ja, presin që një mundësi të tillë do t’ua jep PZAP. Ky institucion...

  Daka e hedh në votim, gjashtë vota ‘pro’ që listat të kalojnë veç e veç, votimin e kundërshton VV

  Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka hedhur në votim nëse duhet të kalojnë listat në pako apo veç e veç.Për kalimin...

  Most Popular

  Agim Ademi punëson në FFK djalin dhe nipin e Muharrem Ramës

  Derisa shumë ish futbollistë mezi e presin ndonjë konkurs punësimi në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), gjë që nuk ndodh dot, shtëpia e...

  Ky është serbi që i shkruan Grenellit kundër Vuçiqit: Është diktator, nuk meriton asgjë

  Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër...

  Publikohet marrëveshja për formimin e qeverisë në Mal të Zi, Judah tregon se çka do të ndodhë

  Tim Judah, analist për çështjet e Ballkanit në revistën britanike “The Economist”, ka publikuar marrëveshjen e propozuar mes palëve që do ta formojnë qeverinë...

  Rikthehen lojërat e fatit në Shqipëri, kazinot do të vendosen në qendër të Tiranës

  Kazinot do të rikthehen në kryeqytetin e Shqiperisë, ndërsa do jenë në zemër të tij. Një vendim i qeverisë i miratuar në datën 2...

  Ekskluzive/ Flet e mbijetuara e ngjarjes horror në Kombinat: Motra ndenji 52 ditë pa ngrënë, e pushtuan ‘demonët’ dhe krizat…

  Detaje tronditëse kanë dalë nga dëshmia e Blerta Josifit, e mbijetuara e vetme e tragjedisë së vetëflijimit në Kombinat, ku u gjetën të vdekura...

  Pamje të reja brenda Spitalit Infektiv në Shqipëri, ku janë shtruar të sëmurët me koronavirus

  Dalin pamje të reja nga Spitali Infektiv në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza” në Tiranë që prej marsit është spitali Covid1.Në imazhe shihen disa...

  11 viktima dhe 185 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1364 teste në Maqedoninë e Veriut prej ku janë regjistruar 185 raste të reja infektimi me Covid-19.Po...

  Situatë alarmante në Maqedoni/ 196 raste të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 8 persona

  Ministria e shëndetësie së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 196 raste të reja me COVID-19 nga 1213...

  Janushev: Pendarovski duhet ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme

  Sekretari i Përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev kërkoi nga Stevo Pendarovski ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme dhe të mos bie në trysninë e Zoran...

  MOS I HUMB

  Selmanaj: Kurti na prishi edhe me Shqipërinë

  Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se LDK ka treguar se është për të mirën e...

  Konjufca me akuza të rënda ndaj Valdete Dakës: Ajo ndikon në KQZ kundër Albin Kurtit, po duan eliminim politik

  Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca thotë se nuk ka ndonjë informacion se a ka ardhur në zyrën e VV-së ndonjë dokument që ia...

  Gjinovci: As unë nuk do ta lejoja Kurtin që të kandidojë

  Aktivisti Rron Gjinovci ka thënë se nuk do ta lejonte kreun e Lëvizjes Vetëvendosje të kandidonte në zgjedhjet e 14 shkurtit.Gjinovci në Pressing të...

  TE FUNDIT

  Agim Ademi punëson në FFK djalin dhe nipin e Muharrem Ramës

  Derisa shumë ish futbollistë mezi e presin ndonjë konkurs punësimi në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), gjë që nuk ndodh dot, shtëpia e...

  PZAP aprovon vendimin e KQZ-së, Kurtit i mohohet kandidimi

  Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në PZAP, pas moscertifikimit të listës së kandidatëve...

  Besnik Tahiri: Mobilizim i llapjanëve për fitore

  Kandidati për deputet nga radhët e AAK’së, Besnik Tahiri thote se ka angazhim dhe mobilizim si kurrë më parë i Aleancës në Podujevë për...

  Opsionet e mundshme që mund të dalin nga PZAP-i për kandidatët e pacertifikuar

  Partitë politike, listat e të cilave nuk janë certifikuar ende nga KQZ-ja, presin që një mundësi të tillë do t’ua jep PZAP. Ky institucion...

  Gërvalla: LDK filloi të bëhet degë e PDK-së që nga koha e Fatmir Sejdiut

  Kandidatja për deputetë nga lista e përbashkët Lëvizja Vetëvendosje – Vjosa Osmani, Donika Gërvalla, u shpreh se LDK është bërë një degë e PDK-së...

  Arben Gashi përmend vrasjet e pasluftës: Deshën që LDK-në ta eliminojnë edhe fizikisht

  Anëtari i LDK’së, Arben Gashi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se LDK është sinonim i politikbërjes në Kosovë.“LDK është sinonim i politikbërjes...

  Gërvalla: Isa Mustafa jetoi me vite në Gjermani si ministër i Financave dhe nuk krijoi asnjë kontakt

  Ish-anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, e ka akuzuar rëndë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.Sipas Gërvallës, Mustafa nuk di të krijojë marrdhënie...

  Ushtarët e FSK-së bëjnë historinë, angazhimi i parë ndërkombëtar në ruajtjen e paqes dhe sigurisë botërore

  Në një ceremoni ushtarake, në prezencën e autoriteteve civile dhe ushtarake, në bazën Camp dodge, të Johnston, të shtetit të Iowa-s, është realizuar ceremonia...

  Mbi gjysmë milioni euro dëme nga vërshimet në Podujevë

  Mbi gjysmë milion euro kanë shkaktuar dëme vërshimet në Komunën e Podujevës.Nga këto vërshime kanë pësuar 29 ekonomi familjare, ndërkaq 31 bujq janë dëmtuar.Zëdhënësi...

  Vuçiq: Serbinë e pret një vit i vështirë, do të kemi presion për njohjen e Kosovës

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, vlerësoi sot se “forcat që angazhohen për ‘Shqipërinë e Madhe’ pa dyshim do të fitojnë zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

  Pas betimit të Bidenit si President, reagojnë vartësit e Putinit

  Kremlini ka hedhur ‘grepat’ e nisjes së një dialogu Rusi-SHBA pas tranzicionit të pushtetit në këtë të fundit.Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka deklaruar...

  I riu algjerian sulmohet me thikë në Kosovë, i kërkon ministrit të Jashtëm të Algjerisë ta kthejë në vendin e tij

  Me origjinë nga qyteti i Skikdës dhe i bllokuar në Kosovë, një algjerian thotë se është në “rrezik vdekjeje” e lëshon britmë ankthi duke...